کد خبر: 52114
تاریخ انتشار: 29/دی/1400
گروه : سیاسی

همه باید بدانند شهدا جان‌فشانی کردند تا سرزمین ایران اسلامی پابرجا بماند

همه باید بدانند شهدا جان‌فشانی کردند تا سرزمین ایران اسلامی پابرجا بماند

سرهنگ خلبان ولی رحمانی عصر چهارشنبه در یادواره شهدای روستای شپول‌کنار فومن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان خاطره‌ای از شهید خلبان حسین خلعتبری اظهار داشت: در زمان اعلام خبر شهادت شهید خلعتبری به مادرش، مادر او گفت “فرزند من خلبان شکاری است و مطمئناً اکنون خبر شهادت او را برایم آورديد.”

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش خاطرنشان کرد: مادر این شهید بزرگوار رو به دوستان شهید خلعتبری که از اعلام خبر شهادتش عاجز بودند گفت “پدر شهید خلعتبری نام او را به اسم حسین مزین کرده و من شب گذشته در خواب دیدم که پسرم سر بر تن ندارد.”

وی با بیان اینکه زمانی که موشک به هواپیمای شهید خلعتبری برخورد کرد سر شهید از بدن او جدا شد افزود: آنهایی که عزیزترین کسان خود را برای دفاع از این سرزمین فرستادند در همه جای میهن عزیزمان عزیز هستند؛ شهدا ناظر و هدایتگر مسیر ما هستند و مقام معظم رهبری فرمودند زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

رحمانی با بیان اینکه به مردم این منطقه و بانیان برگزاری این یادواره که خاطره شهدا را زنده کردند درود می‌فرستم گفت: انتظار فرزند برای پدر و مادر بسیار دشوار و طاقت‌فرسا است اما پدر و مادر شهدا با اینکه می‌دانستند فرزندشان شهید می‌شود و برنمی‌گردد، با این آگاهی کامل عزیزترین کسان خود را برای دفاع از میهن فرستادند.

جانشین فرماندهی مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان با بیان اینکه وظیفه بنده به عنوان یک سرباز این است که در هر جای ایران اسلامی وقتی خانواده شهید و مزار شهیدی را دیدم عرض ارادت و احترام کنم ابراز داشت: همه باید بدانند شهدا جان‌فشانی کردند تا سرزمین ایران اسلامی پابرجا بماند.

وی با بیان اینکه امروز وظیفه اصلی نیروهای مسلح، ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی ثبات و ایجاد امنیت پایدار برای ایران است و همه نیروها در انجام وظيفه خود پرتلاش و پا در رکاب هستند افزود: اطراف مرزهای کشورمان مملو از آشوب است لذا امنیت ایران ثمره جانبازی و بیداری فرزندان ایران اسلامی است.

رحمانی با اشاره به دوستی و وحدت بین نیروهای مسلح گفت: شهید صیاد شیرازی وقتی در آزادی خرمشهر حاضر شد گفت “ارتشی و سپاهی یک لشکر الهی” و این نکته، بیان وحدت نیروهای مسلح بود؛ این وحدت باید در بین مسئولان ایران اسلامی نیز باشد تا بتوانند دین خود به شهدا و وظیفه ای که نسبت به مردم دارند را نه در سخن بلکه با عمل ادا کنند.

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش با بیان اینکه نیروهای مسلح در شرایط سخت، بلایای طبیعی و در دو سال گذشته برای مقابله با کرونا در کنار مردم حاضر بوده‌اند افزود: شهر فومن جایگاه ویژه‌ای دارد زیرا شهر علمایی چون حضرت آيت‌الله بهجت و 406 شهید است که 106 تن از آنان شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند.

جانشین فرماندهی مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان با بیان اینکه مسئولان باید این را به توفیق بدانند، به این مردم ببالند و به آنان‌ خدمت کنند عنوان کرد: بنده به عنوان یک خادم از ارتش جمهوری اسلامی آمده‌ام تا پیام سلام و ارادت فرمانده‌کل ارتش، فرمانده نیروی زمینی و فرمانده هوانیروز را به شما مردم و شهدا اعلام می‌کنم‌.

وی با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران با دستور فرمانده‌کل قوا بخشی از توان خود را در شرایط خاص پای کار می‌آورد تا به مردم کمک کند اذعان داشت: نیروی زمينی ارتش در دو سال گذشته خدمات بسیار چشمگیری را در استان‌های مختلف از جمله گیلان انجام داد و در شهرستان فومن با پیگیری مسئولان و تلاش ارتش خدمات خوبی انجام شده و ادامه دارد.

رحمانی با بیان اینکه امیر حیدری از فرماندهان به‌نام نیروهای مسلح است افزود: مقام معظم رهبری در وصف او فرمودند “امیرسرتیپ حیدری مصداق أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم بوده و در مقابل دشمنان سختگیر و در برابر مردم کشور بسیار مهربان و خادم است” پس آنچه را که وعده داده قطعا عملی می‌شود.

گفتنی است گه این یادواره با حضور فرماندار ، امام جمعه ، فرمانده سپاه ناحیه فومن و جمع کثیری از خانواده شهدا و مردم برگزارشد.

در پایان این مراسم از خانواده هفت شهید والامقام محله شپول کنار شهرستان فومن از سوی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی محوری ارتش تجلیل و قدردانی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *