کد خبر: 32391
تاریخ انتشار: 27/اسفند/1398 - ساعت : 17:10

84 درصد جمعیت فومن تحت پوشش طرح غربالگری کرونا قرار گرفت

84 درصد جمعیت فومن تحت پوشش طرح غربالگری کرونا قرار گرفت


فرماندار شهرستان فومن در نهمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا با قدردانی از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: مشارکت و اهتمام مردم برای ماندن در خانه و رعایت دستورالعملهای بهداشتی در کنار تلاش مسئولان منجر به ریشه کن شدن ویروس کرونا خوواهد شد.


محمدرضا محسنی با بیان اینکه جلسات این ستاد در ایام تعطیلات نیز به طور مستمر برگزار خواهد شد، افزود: در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا که باهمکاری شبکه بهداشت و سپاه درحال انجام است نیز نتایج خوبی به دست آمده و تا به امروز 84 درصد جمعیت شهرستان غربالگری شده اند.
وی با قدردانی از همراهی بازار و اصناف برای تعطیل واحدهای صنفی در موعد مقرر یادآور شد: امیدواریم آن دسته از واحدهای صنفی که کم توجهی می کنند همراهی لازم را معمول نمایند.
محسنی با تاکید بر اینکه کادر اداری و درمانی شبکه بهداشت و درمان ایثارگرانه درحال تلاش هستند، یادآور شد: مردم و مسئولان قدردان مجاهدتهای کادر درمانی، پزشکاران و پرستاران عزیز هستند.
فرماندار فومن با اشاره بیشتر از 100 مصوبه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان فومن بر لزوم پایبندی به مصوبات تاکید کرد و در بخش دیگری از اظهارات خود بر لزوم رعایت مسائل شرعی در غسل و تدفین متوفایان تاکید کرد و افزود: اوقاف و امور خیریه شهرستان فومن در این زمینه پیگیری لازم را انجام دهد و از ظرفیت طلاب و روحانیون زن و مرد در این زمینه استفاده شود.
محسنی در بخشی دیگری از سخنان خود اذعان داشت: از دریافت هزینه مدیریت از سوی اداره اوقاف از خانواده متوفایان کرونایی و مشکوک به کرونا خودداری گردد.
فرماندار فومن بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین سلامت در راستای خرید اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی تاکید کرد و گفت: علاوه بر بازاریان و اصناف علی رغم مشکلات اقتصادی همراهی خوبی داشته اند باید از ظرفیت پیمانکاران فعال در سطح شهرستان نیز در این زمینه استفاده شود.
وی خواستار ارائه گزارش دقیق میزان تولید و عرضه روزانه ماسک، دستکش و موادضدعوفی توسط اداره صمت شد و افزود: آمار شفاف در این زمینه به بهبود شرایط کمک خواهد کرد.
محسنی با تاکید بر اینکه باید بنرهای آموزشی در نقاط مختلف شهر و سیرهای گردشگری ماسوله و فومن نصب شود، افزود: پیشگیری بهتر از درمان است و بنرها با شعار محوری همه در خانه بمانیم توسط شهرداری ها و بخشداران نصب شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان فومن با بیان اینکه برگزاری مراسم ترحیم چه در فضای باز و چه بسته مجاز نیست، تصریح کرد: با دهیاران و اعضای شورا که در این زمینه مسامحه به خرج دهند برخورد قانونی خواهد شد.
محسنی با اشاره به ضدعفونی کردن سطح شهر و روستا اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز در شهرستان مستقر شده برای تب سنجی مسافران و ضدعفونی کردن شهر و روستا پای کار است.
وی تاکید کرد: گندزدایی و ضدعفونی کردن باید بین نیروهای شهرداری، سپاه و ارتش تقسیم کار صورت بگیرد.
فرماندار فومن با بیان اینکه با آن دسته از نانوایی ها که مسئل بهداشتی را رعایت نمی کنند بدون اغماض برخورد خواهد شد، افزود: نان قوت غالب مردم است و نمیتوان با جان مردم بازی کرد.
محسنی بر ضرورت فعالیت تمام داروخانه های شهرستان در ایام تعطیلات به صورت کشیک یا شیفت بندی تاکید کرد و گفت: نباید در زمینه دارو شاهد مشکلی باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان فومن با تاکید بر اینکه سیاست ما محدودسازی رفت و آمد است، افزود: با توجه به حضور ارتش تب سنجی مسافران توسط این عزیزان در نقاط معین و در کنار نیروهای انتظامی، سپاه، هلال احمر و بهداشت و درمان انجام خواهد شد.
وی همچنین بر ضورورت برخورد با محتکران و سواستفاده گران در حوزه اقلام بهداشتی تاکید کرد و افزود: فروشگاه های بزرگ نیز به منظور پرهیز از تجمع تعداد کابران فروش خود را افزایش دهند.
گفتنی است در این جلسه سایر اعضای ستاد گزارش اقدامات صورت گرفته را ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *