خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

7 درصد گلزارهای کل کشور متعلق به استان گیلان است

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در نشست هم اندیشی با مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بخصوص سردار شهید قاسم سلیمانی، اظهار کرد:شهید سلیمانی به صورت واقعی سردار دلها بود.

به گزلرش خط قرمز _کولیوند در این جلسه افزود: خداوند عظمتی را که به شهدا داده است بیشتر از عظمت هر انسانی است اما عظمت شهید سلیمانی چون تمام کارهایش برای رضای خدا بود،خداوند عظمتش را بیشتر کرد و مردم هم در تشییع پیکر این شهید بسیار قدرشناسی کردند.
وی با ابراز امیدواری از اینکه به برکت خون این شهدا،جبهه مقاومت در سراسر منطقه پیروز شود و این خون ها به نتیجه برسد به فعالیت های اداره تامین مسکن و امور گلزار های بنیاد شهید اشاره کرد و گفت:این اداره دارای سه بخش گلزارها، مناسب سازی شهری و بخش تامین مسکن که خودش دارای ۷_۱۰ شاخصه است می باشد.
کولیوند با بیان اینکه رتبه گیلان در دو بخش اداره تامین مسکن وامور گلزارها خوب است و ما از این موضوع راضی هستیم، افزود: ۷ درصد گلزار کل کشور متعلق به استان گیلان است.
وی گیلان را دارای رتبه سوم در بخش مسکن و مناسب سازی و در بخش گلزارها رتبه چهارم کشوری دانست و بیان کرد: گیلان ۷ درصد گلزار های کل کشور را دارد چون تعداد گلزار های آن با توجه به پراکندگی و فاصله شهرها تعداد قابل توجه ای است و سه درصد مزارهای کشور را دارا می باشد.
کولیوند ادامه داد: کار ۹۳ درصد این گلزارها و مزارها به اتمام رسیده است و از این رو در این استان جای نگرانی نیست.
وی با تاکید بر ضرورت مرمت و نگهداری گلزارها و مزارهای شهدا خاطر نشان کرد:طبق قانون، مرمت و نگهداری بر عهده دستگاه های دیگر است و می بایست ما مطالبه گری کنیم اما این دلیل نمی شود که اگر ما می توانیم کمکی انجام دهیم، دریغ کرده باشیم.
کولیوند ادامه داد: در استان های دیگر شاهد عدم ساماندهی گلزارهای شهدای زیر ده مزاری هستیم.
وی با بیان اینکه بعد از گذشت ۳۰ سال از گذشت جنگ هنوز در بعضی استان ها تک مزاری های ما مانده است،تصریح کرد:در بحث مرمت و نگهداری،ادارات بنیاد شهید باید آمار دقیق و بروز در مورد گلزارهای خود داشته باشند تا بتوانید در کارگروه‌های خود آنها را به استان منتقل کنید تا اداره کل آنرا پیگیری کند.
کولیوند با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم که استانداران را در حوزه عملکردشان نسبت به ساماندهی و نگهداری گلزار های استان خود فعال کرده و این روند را ارزیابی می کنیم،گفت: این تحرکی را در بین استانداران ایجاد کرده است.
وی در ادامه تصریح کرد:با وارد کردن کد ملی هر شهیدی در سامانه بنیاد باید تمام مشخصات آن شهید و مزارش مشخص گردد.
کولیوند با اشاره به راه اندازی سیستم زیارت مجازی در کشور، اظهار کرد: اکنون بیش از ۴۰ هزار عکس در این سیستم است که با دادن کد، عکس سه بعدی آن گلزار بر روی صفحه بارگذاری می شود و معاونت فرهنگی می بایست این کار را از جمله انتشار دست نوشته، وصیت نامه و … را وارد این سایت کنند تا کاربران بهره‌برداری لازم و همه جانبه داشته باشند.
کولیوند در ادامه در خصوص دریافت وام بانکی مسکن،گفت: مبنای وام بانکی ابتدا قانون جامعه،دوم ماده ۶۲ قانون الحاق و سوم برنامه ششم و چهارم بودجه سنواتی و آیین نامه اجرایی پرداخت بانکی سال ۹۵ است که باید به آن توجه و مطالعه داشته باشیم.
وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی وام ها،بیان کرد:هر چه مبلغ وام مسکن را افزایش یابد ملکی که خریداری می‌شود نیز مبلغش بالاتر می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *