کد خبر: 33440
تاریخ انتشار: 5/اردیبهشت/1399 - ساعت : 11:13

6 میلیون و 700 هزار نفرساعت کار بدون حادثه در شرکت گاز استان گیلان

6 میلیون و 700 هزار نفرساعت کار بدون حادثه در شرکت گاز استان گیلان


شرکت گاز استان گیلان در راستای اجرای الزامات HSE با برگزاری مستمر دوره های آموزشی، اجرای بازرسی ها، مانورها و … توانسته است آمار 6 میلیون و 700 هزار نفرساعت کار بدون حادثه را در شرکت به ثبت برساند.


روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به توجه ویژه این شرکت به مبحث ایمنی بیان نمود: گاز گیلان با رعایت الزامات HSE توانسته به حدنصاب 6 میلیون و 700 هزار نفرساعت کار بدون حادثه دست یابد.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: این شرکت همواره تلاش نموده تا با افزایش سطح آمادگی کارکنان برای مقابله با بحران های احتمالی میزان وقوع خسارت های جانی و مالی را به حداقل برساند و در این راستا در سال 98، بیست و پنج مانور با موضوعات سیل، رانش زمین، افت فشار گاز، تخلیه اضطراری، آتش سوزی مراتع و خرابکاری در ایستگاه ها را در ادارات مختلف استان به انجام رسانده است.

مهندس اکبر همچنین از انجام دوره های آموزشی مختلف جهت ارتقای سطح دانش کارکنان در خصوص موضوعات HSE خبر داد و گفت: در سال گذشته 11 هزار و 500 نفرساعت برای پرسنل شرکت دوره های آموزشی ایمنی و آتش نشانی اجرا و سمینارهای عبرت آموزی از حوادث و بازآموزی پروانه های انجام کار بصورت مستمر برگزار شده است.

وی درخصوص حوادث رخ داده در حوزه مشترکین گاز اظهار داشت: متاسفانه در سال گذشته 11 نفر از مشترکین گاز طبیعی در گیلان بر اثر گازگرفتگی، انفجار و یا آتش سوزی جان خود را از دست داده اند که این آمار در مقایسه با سال 97 بیش از 54درصد رشد داشته است.

مهندس اکبر در خاتمه بر لزوم توجه هرچه بیشتر به موضوع آموزش همگانی در خصوص مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید کرد و گفت: این شرکت طی همکاری با صدا و سیما، استانداری، آموزش و پرورش، رسانه های مکتوب و مجازی، سپاه و بسیج و … تلاش می نماید تا سطح ایمنی و سلامت را در جامعه بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *