کد خبر: 58044
تاریخ انتشار: 13/آذر/1401 - ساعت : 10:24

6 درصد قراردادهای حرف و مشاغل آزاد کشور متعلق به استان گیلان

6 درصد قراردادهای حرف و مشاغل آزاد کشور متعلق به استان گیلان

از آغاز طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی در آبان ماه سال 1400 تاکنون قریب به هشتاد و نه هزار قرارداد بیمه ای حرف و مشاغل آزاد در استان گیلان منعقد گردیده است .

علی حسین نژاد در گزارشی به مناسبت 13 آذرماه ( روز بیمه ) با اشاره به اینکه در مهر ماه امسال تعداد بیمه شدگان مشاغل آزاد استان از 100 هزار نفر گذشت اذعان داشت : این تعداد در حال حاضر به یکصد و یک هزار نفر رسیده است .

وی با بیان اینکه بر اساس ماده یک قانون تامین اجتماعی ، ماموریت اصلی این سازمان توسعه و گسترش پوشش های بیمه ای به اقشار مختلف میباشد افزود : بیمه حرف و مشاغل آزاد فرصتی مناسب با دامنه ای وسیع برای تمامی متقاضیان 18 تا 50 سال میباشد تا با حق انتخاب سطح خدمات و نرخ دلخواه نسبت به انعقاد قرارداد و بیمه پردازی و تحت پوشش قرارگرفتن اقدام نمایند .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان ، با اشاره به اینکه در راستای تقویت این مهم از آبان ماه سال 1400 طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی اجرایی گردیده است اذعان داشت بیمه زنان خانه دار ، بیمه دانشجویان ، بیمه اختیاری و حرف و مشاغل آزاد از زیرگروههای این طرح میباشند .

علی حسین نژاد در ادامه با بیان اینکه در یکسال اخیر تعداد 86862 فقره قرارداد حرف و مشاغل آزاد در سطح استان منعقد گردیده اذعان داشت این میزان معادل 6 درصد از مجموع قراردادها در سطح کشور و تقریباً دو برابر متوسط کشوری میباشد .

وی با تشریح انواع قراردادهای بیمه حرف و مشاغل آزاد و تاکید بر اینکه تمامی صاحبان حرف و کسبه میتوانند در این زمره تحت پوشش قرار گیرند افزود : 36531 فقره از قراردادها با نرخ 12 درصدی ( بازنشستگی و فوت پس از آن ) ، 24437 مورد با نرخ 14 درصدی ( بازنشستگی و فوت قبل و بعد از آن ) و 21894 فقره با نرخ 18 درصدی ( بازنشستگی ، فوت و ازکارافتادگی ) بوده است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان خاطر نشان ساخت 43 درصد قراردادها با درمان و 57 درصد بدون درمان انجام پذیرفته است .

علی حسین نژاد افزود : 40 درصد از بیمه شدگان گروه حرف و مشاغل آزاد را زنان خانه دار و دانشجویان تشکیل میدهند .

برچسب ها : آبان بیمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *