کد خبر: 56327
تاریخ انتشار: 15/مرداد/1401 - ساعت : 08:48
گروه : اقتصادی

۲۲ کیلومتر از محور رشت – چابکسر آسفالت حفاظتی شد

۲۲ کیلومتر از محور رشت – چابکسر آسفالت حفاظتی شد

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان گفت : ۲۲کیلومتر از ۲ باند رفت و برگشت محور رشت- چابکسر در محدوده لاهیجان تا رشت آسفالت حفاظتی (میکروسرفیسینگ) شد.

فریبرز مرادی افزود : برای اجرای طرح آسفالت حفاظتی ۲۲ کیلومتر از محور رشت – چابکسر بیش از ۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است .
وی با اشاره به تداوم اجرای عملیات آسفالت حفاظتی (میکروسرفیسینگ) در ۲۲ کیلومتر دیگر از محور رشت_ چابکسر گفت: در راستای ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی استان و حفاظت از آسفالت و تسهیل در تردد کاربران جاده ای بهسازی این محور در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار گرفته است.
مرادی به چگونگی اجرای میکروسرفیسینگ نیز اشاره کرد و گفت: در این روش قبل از اجرای لایه اصلی، ترک های طولی و نقاطی که نیاز به لکه گیری دارد، ترمیم شده و ضمن ایجاد بستر مناسب، نسبت به اجرای یک لایه آسفالتی مخصوص با ضخامت پایین که از ترکیب مصالح سنگی ریزدانه و قیر امولسیونی و مواد پلیمری تشکیل شده است، اقدام می شود.
وی کاهش درصد قیر ، عدم پاشش آب درزمستان زیرچرخ وسایط نقلیه ، تاخیر در بروز ترکهای طولی وعرضی و احساس آرامش راننده در زمان عبوراز روی این نوع آسفالت به دلیل کاهش آلودگی صوتی را از جمله مزیت های اجرای آسفالت حفاظتی عنوان کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان کاهش اثرات زیست محیطی و افزایش عمر روسازی را از دیگر مزایای کاربرد این نوع آسفالت نسبت به سایر اجرای روش های دیگر آسفالت عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *