خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

یادواره سرداران و 400 شهید شهرستان رودبار برگزار شد

یادواره سرداران و 400 شهید شهرستان رودبار با محوریت شهید سرلشگر خلبان سید علی اقبالی دوگاهه در مصلی امام خمینی رودبار برگزار شد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم گفت:انقلاب اسلامی ایران با معرفی مقاومت نرم و سخت راهبردی موفق برای مقابله با استکبار به دنیا معرفی کرده و همه کشورها از این راهبرد برای مقابله با دولت های متخاصم استفاده می کنند.
به گزازش خط قرمز _امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده گفت: دشمنان ایران در زمان جنگ هشت ساله تمام شرایط لازم از جمله افزایش فروش نفت و افزایش نیروهای ارتش بعث از 180 هزار نفر به 260 هزار نفر، انعقاد قرارداد سی میلیارد دلاری انواع تسلیحات روز ، وجود صدام به عنوان رهبری جاه طلبانه، مغرور و مدعی رهبری جهان عرب را برای مقابله با ایران بکار بسته بودند و فکر می کردند ایران تاب مقاومت را نخواهد داشت اما پس از مقاومت جانانه ملت ایران فهمیدند اشتباه کردند.
وی با اشاره به دو عامل مهم موفقیت ایران در دفاع مقدس گفت:دشمن در برنامه خود،قدرت رهبری دینی و اراده آهنین جوانان برومند ایران که در مکتب عاشورایی امام حسین پرورش یافته بودند را محاسبه نکرده بود و این دو مولفه شاخص مهم ایران اسلامی در نبرد با رژیم بعث شد
فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: اکنون دشمن با ابزار نرم، فضای مجازی و عملیات روانی جلو آمده و به تبلیغات خود زرق و برق داده اما به برکت وجود ولایت فقیه و تبعیت مردم از رهبری تمام توطئه ها تاکنون ناکام مانده است .
امیر سرتیپ نصیرزاده گفت: ائتلاف دشمنان برای وارد کردن فشارهای سیاسی و اقتصادی نشان از قدرت ایران است که اندیشه هایش در میان کشورهای منطقه نشر یافته است
وی تاکید کرد:نیروهای مسلح همواره از دستاوردها و تجارب دوران دفاع مقدس استفاده می کنند تا ضمن آمادگی کامل برای پاسخ به هرگونه تخاصم،در شرایط تحریم نیز به خودکفایی نظامی همچون ساخت هواپیما برسیم.
فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با اشاره به ویژگی های امیر سرلشکر خلبان شهید سید علی اقبالی گفت: این شهید فرزند چهار ماهه خود را رها کرد و در جبهه حضور پیدا کرد و با پنجاه ساعت پرواز در ماه نخست جنگ در عمق عراق ، همراه با دیگر خلبانان در سه ماه اول جنگ اقتصاد عراق را مختل کردند و تقریبا صدور نفت عراق به صفر رسید.
در این یادواره همچنین از همسر شهید سرلشکر خلبان سد علی اقبالی دوگاهه قدردانی و امام جمعه رودبار نیز از جمعی از خلبانان دوران دفاع مقدس تجلیل کرد .
فرمانده نیروی هوایی ارتش در حاشیه یادواره شهدای رودبار گفت: نیروهای هوایی ارتش به صورت 24 ساعت آماده حراست از آسمان کشور است.
وی گفت: وظیفه ما برقراری امنیت است و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری در هیچ لحظه ای غفلت نمی کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *