خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

یادداشت / آقای وزیر با بخشنامه های بی تدبیر، آب به آسیاب زمین خواران میریزد

یادداشت مخاطب / معلم باز نشسته شهرستان فومن–اسماعیل قیامتی

هموطن عزیز، اگر این متن بیان دردِ مشترکِ من و توست، پس این دردِ مشترک را آنقدر فریاد بزن تا به گوش مسئولین برسد.
سخنی با وزیر محترم جهاد کشاورزی.
“نه هر کِلکی شکر دارد،نه هرزیری زبر دارد/ نه هر چشمی نظر دارد،نه هر بحری گُهر دارد”

آقای وزیرجهاد کشاورزی ،من نه قیّمِ کسی هستم و نه از زبان کسی سخن میگویم بلکه دردِ مشترکم را با کشاورزان و روستائیان مظلوم فریاد میزنم که تصمیمات شما در قالب بخشنامه های مخرب،دور از منطق و نا کار آمدِ مبتنی بر حفظ اراضی و زمینهای کشاورزی عملا آب در آسیاب زمینخواران و کوهخواران ودلالان و رانت خواران ریخته و چون عفریتی بزک کرده آسایش وحق زیستن را از این قشر پا برهنه و آفتاب سوخته سلب نموده است.

طبق همین بخشنامه های ظالمانه و بی تدبیر شما “زمینی که ماهیتِ کشاورزی دارد مجاز به احداث مسکن نیست” اگر چنین است پس اینهمه ساختمانها، ویلاها، تالارهای عروسی، هتلها و هزارن ابنیه دیگر چگونه و با چه مجوزی بسانِ قارچ در قلب روستاها، تاجِ کوها و دلِ باغ های کشاورزی سر بر اورده اند؟!!

هر روز از تهران ، شیراز ، اصفهان و شهرهای دیگر برای غارت این شهرِ خوش نقش و این بومِ مصیبت زده نقشه میکشند تا تمامیتِ تمام روستاهایم را چون کویری تشنه به تباهی بکشند و شما وزیرِ همان رانت خوارانِ دجال و غاصبی هستید که مرگ چشمه های روستاهای مظلومم را به نظاره ایستاده اند.

منِ روستائی اگر روی یک قطعه زمینی که از پدرم به من ارث رسیده خانه بسازم عرشِ کبریا می لرزد و اراضی کشورم را نابود میکنم و خانه محقرم سزاوار تخریب است ولی برج سازان و دلالان و غاصبان و رانت خوارانِ سرزمین آبا و اجدادی من مجازند که بیایند و بتازند و بسازند و جولان بدهند و به ریش تمام اهلِ روستا بخندند!!!!!! اینجاست که مظلوم ناله میزند، عدالت  اشک میریزد و سیاست به ریشِ هردو میخندد.
آقــــــــای وزیر!
از نگاه پر حسرتِ عروس و داماد روستا خجالت بکشید، از چین و چروکِ صورت و دستانِ پینه بسته کشاورز شرم کنید، دست از ریاکاری بردارید، نعل را وارونه نزنید. شما نه تنها اسباب نابودی روستا و روستایی را در لوای بخشنامه هایی چنین ویرانگر فراهم آورده اید بلکه
عملا فرمانداران،قضات،کارمندان و نیروی انتظامی را آشکارا با مردم درگیر کرده اید و روزی نیست که این نهادها از جمله عوامل اجرایی جهاد کشاورزی که زیر مجموعه اوامر شماست در اجرای بخشنامه ظالمانه شما به دلیل کثرتِ  مراجعات و اعتراضات مردمی ارامش روح و روان داشته باشند.
آقای وزیر، اجازه ندهید مشتی مرفّه بی درد روستارا جولانگه خویش کرده و به فرمان زر و زور از غفلت و شدتِ عطشِ نیاز روستائیان سو استفاده کرده و طراوت را فدای راحت طلبی و آزمندی خویش نمایند.
نگذارید اقلیتی قهار بر گرده اکثریت مظلوم بنشیند و در کاشانه شان زهر بنشاند،چشمه های شان را بخشکاند و تمام هستی شان را نابود سازد که این هم بر بحران بیکاری وهم مشکل مسکن و ازدواج جوانان دامن میزند و هم باری بر دوش دولت میگذارد.
آقای وزیر،  امروز که بر مرکبِ قدرت نشسته ای،  عنان کشیده رو که این توسنِ دهر چموش و سرکش است و از من و تو فرمان نمیبرد، پس بد مکن که فردا با تو همان میکنند که تو با دیگران کرده ای.
به امید روزیکه روستا و روستایی را دریابید خواه شما بر مسند باشید یا کسی که به جای شما این مسئولیت را
بر عهده بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *