کد خبر: 54637
تاریخ انتشار: 29/اردیبهشت/1401 - ساعت : 16:52

گیلان مهد پرورش بزرگانی است که خدمات ارزنده ای به کشور ارائه کرده اند

گیلان مهد پرورش بزرگانی است که خدمات ارزنده ای به کشور ارائه کرده اند

معاون وزیر بهداشت در مراسم نکوداشت زنده یاد دکتر حاج علی حاج صادقی لنگرودی با تاکید بر اشاعه فرهنگ فرزندآوری، گفت: گیلان باید با ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری، مهد پرورش بزرگانی مانند زنده یاد دکتر حاج صادقی لنگرودی در آینده باشد.

دکتر کمال حیدری- معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مراسم نکوداشت زنده یاد دکتر حاج علی حاج صادقی لنگرودی که عصر روز دوشنبه، بیست وششم اردیبهشت ماه سال جاری در دانشکده پرستاری و مامایی و پیراپزشکی لنگرود برگزار شد، اظهار داشت ؛ بزرگانی مانند دکتر حاج علی حاج صادقی لنگرودی که خدمات خالصانه وی در اذهان مردم و مسئولین ثبت شده، ستارگان درخشانی هستند که مسیر عبور طبیبان و دانشجویان را روشن می کنند.
وی افزود: دکتر حاج صادقی لنگرودی از بزرگان بی نظیری است که می تواند الگویی کامل برای همه پزشکان باشد که طبیب بودن برای جسم و جان مردم را به همه آموخت.
دکتر حیدری که به نمایندگی از وزیر بهداشت در این مراسم حضور یافت، گفت : وجود پزشکان متعهد و برگزاری بزرگداشت ها در مسیر حفظ ارزش هایی است که کمرنگ شده اند.

معاون وزیر بهداشت در ادامه ضمن پاسداشت پرورش نخبگانی همچون؛ دکتر حاج صادقی لنگرودی در استان گیلان، تصریح کرد: حفظ جمعیت استان گیلان که مهد پرورش بزرگان و چهره های شناخته شده بسیاری است، منوط به تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری در این استان می باشد.

وی اظهار داشت : نرخ باروری در استان گیلان پایین است و اگر اقدامات به موقع در اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ فرزندآوری در گیلان صورت نگیرد متاسفانه آینده استان گیلان ، فرهنگ و هویت آن به خطر می افتد.
دکتر حیدری در پایان یادآورشد: فرهنگ‌ و هویت گیلان باید با تولد کودکان و نسل جدید حفظ شود تا بزرگانی همانند زنده یاد دکترحاج صادقی لنگرودی را به جامعه و ملت شریف ایران اسلامی هدیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *