کد خبر: 14233
تاریخ انتشار: 3/فروردین/1398 - ساعت : 14:13

گیلان روی سکوی نخست نظام ارجاع کشور ایستاد

گیلان روی سکوی نخست نظام ارجاع کشور ایستاد

با تحقق بالاترین استانداردهای نظام ارجاع کشور؛ گیلان به عنوان اولین استان کشور موفق شد با استفاده از سامانه ملی سیب، اطلاعات نظام ارجاع را در بستر وزارت بهداشت قرار دهد.


به گزارش خط قرمز در راستای تحقق بالاترین استانداردهای نظام ارجاع کشور در دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ گیلان به عنوان اولین استان کشور موفق شد با استفاده از سامانه ملی سیب، اطلاعات نظام ارجاع را در بستر وزارت بهداشت قرار دهد. با انجام این مهم، اطلاعات نظام ارجاع گیلان در سطوح مختلف، قابل رویت برای مسوولان کشوری و وزارتی می شود. این دستاورد ارزشمند، حاصل برنامه راهبردی حوزه سلامت در گیلان و حرکت در مسیر شکل گیری پرونده الکترونیک سلامت است.  در این خصوص، گیلان با استفاده از سامانه ملی سیب، به عنوان تنها استان کشور توانست،  آرزوی دیرینه وزارت بهداشت را محقق کند. پیش از این استان گلستان با استفاده از یک سامانه بومی اطلاعات نظام ارجاع را در بستر وزارت بهداشت قرار داده بود.

تا کنون 12 هزار 850 نفر در گیلان از مزایای نظام ارجاع بهره مند شده اند و ۳ هزار بازخورد در این طرح به ثبت رسیده است.

پی نوشت: با رشد هفتاد و پنج درصدی طرح نظام ارجاع در گیلان، اطلاعات این طرح در یک بازده ۳ روزه در بستر نود وزارت بهداشت قرار گرفت.

نظام ارجاع از تیر ماه ۹۷ به همت سه حوزه درمان، بهداشت و آی تی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به صورت آزمایشی در شهرستان صومعه سرا اجرا شد و سپس در سطح ده شهرستان گیلان گسترش یافت. (م.چ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *