کد خبر: 57328
تاریخ انتشار: 6/مهر/1401 - ساعت : 13:03

کمبود ایستگاه آتش نشانی روستایی در لاهیجان / پشتیبانی ارتش دراحداث ایستگاه

کمبود ایستگاه آتش نشانی روستایی در لاهیجان / پشتیبانی ارتش دراحداث ایستگاه

اختصاصی خط قرمز _ شهرستان لاهیجان که به عروس شهرهای ایران شهرت یافته اکنون از کمبود  ایستگاه آتش نشانی و کافی نبودن خانه بهداشت روستایی رنج می برد .
فرماندارلاهیجان درمصاحبه خود با خط قرمز با بیان اینکه ایستگاه آتش نشانی روستایی برای لاهیجان یک ضرورت مهم است ، افزود : شهرستان لاهیجان به دلیل جاذبه های گردشگری زیاد به عنوان قطب گردشگری کشورشاهد حجم ورودی مسافران بسیاری در فصول گرم سال است و وجود ایستگاه آتش نشانی برای بخش مرکزی این شهرستان ضرورت خواهد بود اما فقط دربخش رودبنه دارای یک ایستگاه آتش نشانی با امکانات کم می باشد .

فرهاد براتی افزود : بروز حریق در خانه های روستاهای به دلیل نبود ایستگاه آتش نشانی مجهز و خدمات ایمنی خطر بزرگی برای بخش مرکزی لاهیجان محسوب می شود که می توان در مرکزیت یک روستا از یک دهستان دارای ایستگاه آتش نشانی باشیم که با آن بیش از 100 روستا تحت پوشش قرار می گیرد که احداث این ایستگاه با تجهیزات بیش از 5 میلیارد تومان منابع مالی نیازمند است.

وی با بیان اینکه استاندار محترم و نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی پیگیررفع این کاستی هستند؛ افزود : ما به دنبال این هستیم که مردم روستایی متحمل هزینه گزاف برای درمان های سطحی نشوند اما اکنون با همه تلاش هایی که ازسوی متولیان صورت گرفته در روستاهای لاهیجان با کمبود خانه بهداشت مواجه هستیم و یک خانه بهداشت در روستای بوجاق از بخش مرکزی لاهیجان نیمه تمام مانده که 2 میلیارد تومان بودجه برای اتمام و تجهیز آن احتیاج است.

خدمات و تلاش های ارزنده ارتش در گیلان ستودنی است

فرماندارلاهیجان با اشاره که به ساخت مرکز دیالیز و شیمی درمانی 28 تختخوابه شرق گیلان در لاهیجان توسط قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش ، تصریح کرد : احداث مرکز شیمی درمانی شرق گیلان در محوطه بیمارستان دولتی حضرت سیدالشهداء(ع) لاهیجان آغاز و بتن ریزی این مرکز به اتمام رسیده است .

براتی ضمن قدردانی ازسرهنگ خلبان ولی رحمانی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی ارتش ، افزود: مرکز دیالیز شرق گیلان توسط نیروی زمینی محوری ارتش و به همت قرارگاه محرومیت‌زدایی در دست اجرا است و کلنگ احداث این مرکز توسط امیرسرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش بر زمین زده شده که با بهره برداری آن جامع هدف بسیاری می توانند از خدمات این مرکز بهره ببرند و موجب آلام درد بیماران این منطقه باشد .

وی تصریح کرد : از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا، ارتش با تمام توان پای کار آمد و شاهد خدمات ارزنده ای از این نهاد مقدس برای تسریع در امور بودیم که دراینجا ضمن قدردانی و توفیق برای مدیران ارتش جمهوری اسلامی از قرارگاه محرومیت زدایی برای احداث مرکز آتش نشانی روستایی و خانه بهداشت روستایی کمک می خواهیم که به میدان بیایند تا بتوانیم از پیامدهای مخرب حریق برای روستاهای لاهیجان بکاهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *