کد خبر: 54490
تاریخ انتشار: 24/اردیبهشت/1401 - ساعت : 16:44
گروه : اقتصادی

کل کارمندان اداره کل صمت گیلان برای آرامش بازار بسیج شدند

کل کارمندان اداره کل صمت گیلان برای آرامش بازار بسیج شدند


مدیر کل صمت گیلان در حاشیه بازدید از فروشگاه های مختلف در شهرستان های رشت، خمام و بندر انزلی گفت: امروز کلیه کارمندان صمت گیلان در قالب 100 گشت نظارتی روانه بازار شدند و 343 مورد بازرسی از فروشگاه های ارزاق عمومی انجام شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، تیمور پورحیدری در حاشیه این بازرسی ها از کشف 80 کارتن روغن خبر داد و گفت: این روغن ها به قیمت غیر مصوب به مردم عرضه می شد که سریعا با حضور بازرسان این اداره کل، ضمن جریمه فروشگاه زنجیره‌ای مذکور، مدیر هلدینگ این فروشگاه طی تماس تلفنی،نسبت به تخلف تفهیم شد تا مشابه این تخلف در سایر فروشگاه نباشند وگرنه با تشکیل پرونده و جریمه سنگین تر اعمال قانون خواهند شد.

مدیرکل صمت استان گیلان همچنین با حضور در فروشگاه های بزرگ استان ضمن بررسی وضعیت موجود اقلام اساسی در سطح بازار عنوان کرد: همکاران این اداره کل با ۴۲ تیم بازرسی در رشت و بیش از۷۸ تیم بازرسی در شهرستان ها عازم کف بازار شدند و اقلام مرغ، روغن، ماکارونی و شکر را پایش و رصد کردند.

وی در ادامه گفت: تا ظهر امروز فقط در رشت بیش از 343 مورد و در کل استان ۱۱۰۰ بازرسی از اصناف استان در حوزه مواد غذایی صورت گرفت که ماحصل آن ۲۱۱ فقره تشکیل پرونده تخلف با ارزش بیش از ۸۰۰ میلیون ریال تشکیل گردید.

دکتر پورحیدری گفت: در بازرسی های این اداره کل یک انبار در رشت شناسایی گردید که در آن اقلام اساسی نظیر روغن، رب، ماکارونی با ارزش بیش از 500 میلیون ریال احتکار شده بود و اقلام مذکور در اختیار مقامات قضایی جهت توزیع بین عموم مردم قرار گرفت.

وی همچنین از آرامش نسبی بازار سخن گفت و افزود: با توجه به اینکه تمامی اقلام اساسی به وفور در انبار ها و سطح عرضه موجود است، مردم دغدغه ای در تامین آنها نداشته باشند.

مدیرکل صمت استان گیلان از تجهیز سامانه پاسخگویی به شکایات این اداره کل جهت رسیدگی سریعتر به گزارشات مردمی سخن گفت و خاطرنشان کرد: از مردم فهیم استان تقاضا دارم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در سطح عرضه و توزیع کالا هرچه سریعتر با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند و یا از طریق سامانه 124.irاعلام نمایند تا بازرسان این اداره کل در کمترین زمان ممکن به تخلفات اعلام شده رسیدگی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *