خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

کشف و امحاء بیش از 5 تن کالای غیرمجاز در منطقه آزاد انزلی


مسئول روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در 6 ماه نخست سال جاری 5 تن و 700 کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته در سطح منطقه آزاد انزلی کشف و امحا شد.


 مهدی کاظمیان اظهار کرد: در 6 ماه نخست سال جاری و در راستای حفاظت و صیانت از سلامتی آحاد مردم، گردشگران و مصرف کنندگان 5 تن و 700 کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته به ارزش 2 میلیارد 240 میلیون ریال به همت مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح منطقه کشف و امحا شد.

مسئول روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: نظارت بر عرضه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی در دو سطح، پیش از ترخیص(در انبار گمرک) و پس از ترخیص در سطح غرفه های تجاری انجام می شود، مدیریت غذا و دارو منطقه آزاد انزلی پس از محرز شدن سلامت محور بودن کالا اجازه ترخیص و عرضه را صادر می کند.

وی ادامه داد: در 6 ماه نخست سال جاری از 170 غرفه ارائه دهنده این گروه از محصولات 22 دوره بازدید بعمل آمده که 863 قلم کالای آرایشی به وزن 75 کیلوگرم و ارزش بیش از 157میلیون ریال و همچنین 2996 قلم کالای خوراکی و آشامیدنی به وزن 1010 کیلوگرم و ارزش بالغ بر 341 میلیون ریال جمع آوری و از چرخه توزیع خارج شد.

کاظمیان گفت: در پی ارائه آموزش ها و فرهنگ سازی های انجام شده در سطح غرفه های تجاری در خصوص عوارض مصرف کالاهای سلامت محور تقلبی، تاریخ مصرف گذشته و غیر مجاز، وارد کنندگان و عرضه کنندگان این محصولات 2534 عدد از مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته به وزن 423 کیلوگرم و ارزش بیش از 145 میلیون ریال را به مدیریت غذا و دارو سازمان منطقه آزاد انزلی تحویل داده تا پس از انجام مراحل قانونی امحا شود.

با توجه به اهمیت رسیدگی به شکایات و پاسخگویی به سوالات در خصوص کالاهای سلامت محور ، مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد انزلی  اقدام به راه اندازی بخش پاسخگویی به شکایت کرده است به طوری که افراد پس از ثبت شکایت به صورت تلفنی و حضوری و یا از طریق معاونت اقتصادی سازمان گزارش و شکایت خود را ارائه و به صورت حضوری و اینترنتی پیگیری می کنند که در این مدت به ۱۱ فقره شکست رسیدگی شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *