کد خبر: 13949
تاریخ انتشار: 26/اسفند/1397 - ساعت : 23:18

کسب رتبه برتر لجستیک امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان در کشور

کسب رتبه برتر لجستیک امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان در کشور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به کسب رتبه برتر در بحث لجستیک امداد و نجات گفت: میانگین زمان حضور ما در مناطق حادثه دیده 7:24 است و در طول سال گذشته هزار و 184 دوره آموزشی تخصصی همگانی و عمومی برگزار شد که در آن بیش از 32 هزار نفر آموزش دیدند.


مهدی ولی‌پور صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت به اقدامات جمعیت هلال احمر گیلان برای سال نو اشاره و خاطرنشان کرد: یک هزار و 213 عضو جوان با ارائه خدمات اضطراری، برپایی خیمه‌های نماز، ایجاد فضای مناسب برای کودکان و توزیع اقلام آموزشی و درمانی تحت عنوان طرح ملی ایمنی و سلامت با ما همکاری می‌کنند.

ولی‌پور با بیان اینکه از ابتدای اسفند برنامه 100 دقیقه‌ای برای آموزش و هشدارهای مربوط به چهارشنبه آخر سال در سطح دبیرستان‌های گیلان به نمایش درآمده است گفت: با کمک هزار امدادگر داوطلب و 82 دستگاه امدادی و یک فروند بالگرد امدادی آماده امدادرسانی هستیم.

گیلان چهارمین استان پرحادثه سال گذشته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه گیلان در سال گذشته چهارمین استان پرحادثه کشور بود خاطرنشان کرد: امیدوارم امسال بتوانیم به کمک همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و همچنین رعایت بیشتر قوانین توسط مردم این آمار را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه یک واحد داروخانه هلال احمر در نقره دشت رشت در طول ایام نوروز هر روزه از صبح تا ظهر به مردم و مسافران خدمات ارائه می‌دهد تصریح کرد: 2 هزار و 500 نفر از همکاران ما از 25 اسفندماه و به مدت 22 روز در آماده‌باش برای ارائه خدمات به مسافران هستند.

با اشاره به اینکه 11 هزار و 67 حادثه‌دیده زیرپوشش خدمات امدادی هلال احمر استان گیلان هستند تصریح کرد: هزار و 481 نفر توسط امدادگران ما از حوادث نجات یافته و هزار و و 291 نفر به مراکز درمانی منتقل شده و 190 نفر به‌صورت سرپایی درمان شدند.

ولی‌پور با بیان اینکه 42 نیروی امدادی در 19 پرواز هوایی به مناطق حادثه دیده رفتند خاطرنشان کرد: در سال گذشته، 7.5 تن اقلام غذایی در مناطق آسیب دیده توزیع شد و 2 هزار و 85 تیم عملیاتی متشکل از حدود 7 هزار داوطلب در عملیات‌های مختلف با ما همکاری کردند.

جذب 22 هزار اعضاء داوطلب جمعیت هالال احمر گیلان درسال 97

وی با بیان اینکه امسال حدود 22 هزار جذب اعضاء و داوطلب در جمعیت هلال احمر گیلان داشتیم خاطرنشان کرد: هزار و 472 نفر تا آخر اسفند امسال به ما اضافه شدند که نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافت و همچنین 561 کانون جوانان در سطح مدارس و دانشگاه‌ها فعال هستند.

وی گفت : در طول سال 97 هزار و 555 عملیات امداد و نجات در سطح استان انجام دادیم که نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه 70 درصد از عملیات سازمان مربوط به حوادث ترافیکی است گفت: عملیات مربوط به حوادث ترافیکی سازمان نسبت به سال گذشته، 14 درصد افزایش یافته و 30 درصد سایر عملیات‌ها نیز مربوط به حوادث طبیعی و انسان‌ساخت هستند.

ولی‌پور با اشاره به برگزاری 711 طرح توانمندسازی شامل اردو، مسابقه و دوره‌های آموزشی در سطح استان افزود: حدود 55 هزار بهره‌ور در این طرح‌ها بودند و همچنین برنامه‌های مختلفی به‌مناسبت هفته کودک اجرا شد و توانستیم رتبه عالی در مشارکت کانون غنچه‌های هلال را نیز کسب کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات اجتماعی 10 هزار و 668 نفر به صورت داوطلب با ما همکاری کردند که این میزان نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشت و همچنین با 33 موسسه مردم‌نهاد تفاهم‌نامه منعقد کردیم.

افتتاح 165 خانه هلال در گیلان

وی به افتتاح 165 خانه هلال در گیلان اشاره و تصریح کرد: هزار عملیات داوطلبانه با مشارکت حدود 4 هزار نفر در داخل و خارج استان برگزار شد و 10 میلیارد 465 میلیون ریال توسط خیران دریافت کردیم که از آن برای ارتقای خدمات امدادی و درمانی خود بهره می‌گیریم.

ولی‌پور با بیان اینکه مرکز فیزیوتراپی در رودسر با کمک 90 درصدی یکی از خیران در سال 97 به بهره‌برداری رسید افزود: دو شعبه بدون ساختمان جمعیت هلال احمر در رضوانشهر و شفت طی سه ماه گذشته به بهره‌برداری رسمی رسید و 5 پایگاه نیز به مجموع ظرفیت هلال احمر استان اضافه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر گیلان ضمن اشاره به بهره‌برداری از مجتمع خدمات توانبخشی دارویی هلال‌ احمر در سال آینده در رشت گفت: مرکز امداد هوایی هلال احمر استان با وجود تمامی مشکلات به بهره‌برداری رسید و ناوگان جمعیت هلال احمر گیلان نیز به‌طور کامل بازسازی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *