کد خبر: 33148
تاریخ انتشار: 27/فروردین/1399 - ساعت : 13:03

کرونا مانع تعمیرات برق منطقه ای گیلان نشد

کرونا مانع تعمیرات برق منطقه ای گیلان نشد

بهمن داراب زاده گفت: خط 230کیلوولت نیروگاه شهید بهشتی– سیمان سبز1و2 برقدار شد
« بهمن داراب زاده » سرپرست شرکت برق منطقه ای گیلان با اعلام این خبر، در خصوص علت خروج این خط از مدار گفت: به علت واقع شدن خط 230 کیلوولت نیروگاه شهید بهشتی– سیمان سبز1و2 در منطقه کوهستانی دیلمان و وزش شدید باد و بارش سنگین برف، دکل شماره 180 این خط دچار شکستگی کراس آرم ها و بدنه متصل به آن شد و موجب شد تا این خط بی برق و از مدار خارج شود.
داراب زاده گفت: تغییرات شدید جوی منطقه کلیشم و دیلمان و صعب العبور بودن مسیر دسترسی به برج شماره 180 و دشواری تردد از جمله مشکلات موجود در ترمیم و بازسازی دکل بود، که خوشبختانه گروه های عملیاتی توانستند پایه آسیب دیده را بازسازی نمایند و خط را در اسرع وقت برقدار کنند.
وی تصریح کرد: در مدت زمانی که این خط از مدار خارج بود، خط تک مداره 63 کیلوولت لوشان-دیلمان برق کارخانه سیمان سبز گیلان را تامین می کرد و هیچگونه مشکلی در تامین برق کارخانه وجود نداشت.
گفتنی است که خط 230 کیلوولت نیروگاه شهید بهشتی– سیمان سبز1و2 به طول 62کیلومتر با 236 پایه، وظیفه تغذیه کارخانه سیمان سبز گیلان در منطقه دیلمان را برعهده دارد. تغذیه و پایداری پست های 63 کیلوولت سیمان سبز و دیلمان از دیگر وظائف این خط می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *