خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در تمامی زمینه ها جزو کانون های برتر کشور است


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: قصه درمانی را یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی برای کودکان جامعه است.


اسفندیار ضیایی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تبریک آغاز هفته ملی کودک، گفت: همه ما کودکی را تجربه کرده ایم و یقینا امروز نیز بسیاری از ما صاحب کودکانی هستیم.

وی با بیان اینکه همه ما دغدغه فراوانی پیرامون آینده سازان این مرزو بوم داریم، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با دقت و توجه فراوان به این موضوع می پردازد و اخیرا در جشنواره شهید رجایی که یک برند برای سازمان محسوب می شود موفق به کسب مقام نخست شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ها باید فرآیند محور باشد، ادامه داد، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در تمامی زمینه ها جزو کانون های برتر کشور است.

حقوق کودکان باید مورد توجه باشد

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با بیان اینکه حقوق کودکان و آموختن مهارت های زندگی به آنان باید مورد توجه باشد، تصریح کرد: باید ظرفیت های کودکان را شناسایی و بر همان اساس برنامه ریزی کنیم.

ضیایی به اجرای برنامه ای توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با عنوان ( رقیه جان دوستت داریم ) اشاره کرد و گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) این برنامه معنوی برگزار شد و با استقبال بسیار خوبی از سوی کودکان و نوجوانان مواجه شد.

وی قصه درمانی را یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی در این بخش از جامعه دانست و افزود: معتقدیم با پرداختن به این مهم می توانیم بسیاری از آسیب ها را کاهش داده و برطرف کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به دیگر برنامه های مربوط به هفته ملی کودک بیان کرد: رونمایی از عروسک هایی با مضمون خانواده گیلانی که شامل پدر، مادر، دختر و پسر است در این هفته انجام می شود.

نقش کودکان در واقعه کربلا بسیار حائز اهمیت بود

ضیایی به برپایی موکب کانون پرورش فکری در کربلای معلی اشاره کرد و گفت: نقش کودکان در واقعه کربلا بسیار حائز اهمیت بوده و سال گذشته نیز در ایام اربعین با حضور در کربلای معلی به اجرای برنامه های متنوعی پرداختیم.

وی تصریح کرد: کودکان امروز آینده سازان فردا هستند و در راستای حرمت نهادن به آینده سازان ایران اسلامی برنامه های متنوعی به منظور بزرگداشت هفته ملی کودک توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برنامه ریزی و در حال اجرا است.

فاطمه شیرزاد عضو شورای شهر رشت در ادامه این جلسه گفت: داشتن شهری سالم، محیط زیست پایدار و غیره را جزو حقوق کودکان در کنار دیگر افراد جامعه است.

وی افزود: عیادت از کودکان بستری در بیمارستان های سطح رشت از جمله برنامه هایی است که در هفته ملی کودک انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه کودکان باید از نزدیک با برخی از اقدامات آشنا شوند، خاطر نشان کرد: به همین منظور با هماهنگی های انجام شده با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان روز چهارشنبه تعدادی از کودکان و نوجوانان رشتی در صحن جلسه علنی شورای رشت حضور پیدا می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *