کد خبر: 32730
تاریخ انتشار: 13/فروردین/1399 - ساعت : 11:56

پیام شهردار رشت برای “سیزده به در” روز طبیعت را در خانه بمانید

پیام شهردار رشت برای “سیزده به در” روز طبیعت را در خانه بمانید


شهردار رشت به مناسبت فرا رسیدن “سیزده به در” پیامی صادر کرد و از همه شهروندان این شهر خواست تا با حضور در خانه های خود در این روز قطع کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا باشند.


متن کامل پیام وی بدین شرح است:

به نام خدا

برای ما ایرانیان طبیعت همواره منشای خیر، برکت، جوشش، نشاط و منبع الهام بخش شادی بوده و هست و هم‌ از این رو روز سیزدهم فروردین “سیزده به در” در فرهنگ ما به عنوان روز پاسداشت طبیعت شناخته می شود.

طبیعت را می توان منبع الهام بخش انسانها و چشمه جوشان عبرت ها و پندها دانست که یکی از نشانه ها و آیات روشنگر الهی برای شناختن و دریافتن زیبایی های زندگی و راز خلقت است.

از آنجایی که طبیعت به ما درس زندگی، دوستی و زدودن دلها از غبار کینه و کدورت ها می دهد، ایرانیان با تاسی از نیاکان خود در این روز به دل طبیعت می زنند تا جلوه های خداوندی را بهتر و بیشتر درک کنند.

ضمن تبریک فرا رسیدن این روز به همه شهروندان شهر باران، امیدوارم مردم خونگرم و فهیم رشت امسال با درک حساسیت ویژه و احتمال تکثیر و گسترش ویروس کروها در مراودات نزدیک و ایجاد اجتماعات کوچک و بزرگ، با ارج گذاری به نشانه های طبیعت خداوندی سیزدهمین روز از سال را به جای رفتن به دامن پرمهر طبیعت، در کانون گرم خانواده خود از حضور گرم یکدیگر بهره ببرند و لحظاتی شادی، مفرح و روح افزا را در کنار همدیگر به وجود آورند.

محفل کوچک و گرم خانوادگی این روزها که خطر ابتلا به ویروس کرونا از هر زمان بیشتر است، بهترین مامن و پناهگاه همه ما در روز سیزدهم فرودین ماه ۱۳۹۹ و روزهای پس از آن خواهد بود.

یادمان باشد که “سیزده به در را در خانه بمانیم” تا اسیر “بیماری کرونا” نشویم.

این طبیعت و کوه، دشت و دریا همیشه وجود دارند اما ممکن است با سهل انگاری و بی توجهی به اصول و موازین بهداشتی دیگر ما نتوانیم از آن مواهب به خوبی بهره ببریم.

سیزده به در را در خانه بمانیم تا بتوانیم سالهای دیگر را نیز از فیض وجود مواهب طبیعی بهره مند شویم.

با همین کار کوچک ما می توانیم قطع کننده زنجیره ابتلای بیماری در شهرمان شویم.

بیاییم با در خانه ماندن به خود، خانواده خود و دیگران در تحقق فردایی بهتر کمک کنیم.

ناصر حاج محمدی

شهردار رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *