خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

پیام رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان به مناسبت روز خبرنگار

واژه خبرنگار یادآور تلاش ها و مجاهدت های افرادی است که در راه اعتلای بشریت و جامعه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و از هر روزنه ای برای بیان دردها و آلام جامعه استفاده می کنند.
این روز را به خبرنگاران، عکاسان، گزارشگران، فعالان رسانه ای و مجازی و به طور کلی اصحاب رسانه استان گیلان تبریک گفته و قدردان تلاش بی وفقه و قلم توانمند آنها هستیم.
امروز سرعت تحولات مختلف سیاسی، فرهنگی؛ اجتماعی و اقتصادی به حدی زیاد است که بدون وجود خبرنگار و اصحاب رسانه بسیاری از آنها معنا نمی یابند.
فعالان حوزه رسانه، افسران جنگ نرم و راویان رخدادها و حقایقی هستند که بی گمان، خلق و ثبت آنها در هر شرایطی نشان از تعهد و تخصص آنها دارد.
بی گمان رسانه ها، شکل دهنده افکار عمومی و خبرنگاران همچون کسانی هستند که بیرق بزرگ آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را بر دوش گرفته و بی ادعا همانند چراغی در جامعه نورافشانی می کنند.
در شرایط کنونی قدرت رسانه ای جمهوری اسلامی با وجود تعدد رسانه های مکتوب و مجازی به رغم همه ی مشکلاتی که در حوزه چاپ و نشر وجود دارد افزایش یافته و امپراتوری های رسانه ای غرب را با همه ی عده و عده ی خود در بسیاری موارد تحت الشعاع خود قرار داده است.
جامعه فرهیخته رسانه استان گیلان با وجود همه ی مشکلات و دغدغه های صنفی موجود، در شرایط شیوع بیماری کرونا و کمک مومنانه، جلوه هایی از عشق و ایثار را رقم زده و با دل به دریای خطر زدن، صحنه هایی از شور، شعور و انسانیت را برای عوام ثبت و ضبط کردند.
سازمان بسیج رسانه استان گیلان ضمن تبریک و تهنیت روز ارزشمند و گرانقدر خبرنگار و سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی، به مقام شامخ و والای سردار جنگل، شهید میرزا کوچک خان جنگلی که در شرایط فقر فرهنگی و کمبود امکانات دوره ی خود، اقدام به چاپ و حمایت از روزنامه جنگل نمود و به حق امروز یکی از افتخارات تاریخ رسانه ای این استان به شمار می رود درود می فرستد و یاد و خاطره شهدای رسانه این استان، شهیدان اسحاقی، ثابت قدم، اخوان، نشرودگل، سیرت نیا و کوچک زاده را گرامی می دارد و برای جامعه پر تلاش و زحمتکش رسانه این استان ولایت مدار آرزوی توفیق، سلامتی و مرتفع شدن مشکلات آنان در حوزه های معیشت، اقتصاد و رفاه را دارد و امیدوار است تا مجلس یازدهم در جهت تحقق خواسته های ذکر شده بخصوص بیمه خبرنگاران گام های عملی بردارد.

مهدی پارسا – رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *