کد خبر: 54539
تاریخ انتشار: 25/اردیبهشت/1401 - ساعت : 18:46

پویش “سلام فرمانده”در میدان اصلی شهر فومن اجرا می شود

پویش “سلام فرمانده”در میدان اصلی شهر فومن اجرا می شود


اختصاصی خط قرمز، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان فومن از اجرای پویش “سلام فرمانده” در میدان اصلی شهر فومن و با حضور بیش از یک هزار دانش آموز پیش دبستانی در روز چهارشنبه هفته جاری خبرداد.


به گزارش خط قرمز ، سرهنگ پاسدار محسن جعفری فرمانده سپاه ناحیه فومن در نشست خبری با رسانه این شهرستان ضمن ارج نهادن به جایگاه خبرنگاران ، اظهار کرد : رسانه ها امروز می توانند با مطالبی که انعکاس می دهند تحولات بسیاری را در جامعه رقم بزنند.
وی افزود : رسانه ها می توانند از التهاب یک جامعه کم کنند و برعکس می توانند موجب تنش در جامعه گردند و این کاری است که رسانه های خارجی و معاند بر علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب ما انجام می دهند و سیاه و سفید جامعه مارا همانطور که خودشان می خواهند نشان می دهند .
وی با بیان اینکه در برابر جنگ نرم دشمن وظیفه رسانه های انقلابی خطیر است ، افزود: در برابر خبرهای زردی که رسانه های معاند بر علیه نظام به فضای مجازی کشورمان تزریق می کنند بسیار باید دقیق بود و رسانه ها با انعکاس درست و انتقاد سازنده در برابر حجمه خبری دشمنان موفق خواهندبود.
وی تصریح کرد: امروزه به واسطه مشکلات اقتصادی که مردم با آن درگیر هستند حال عمومی جامعه ما خوب نیست و مشکلاتی که از قبل مانده که باید با تدبیر مدیران شایسته و دولت خدمتگذار برطرف گردد.
وی با بیان اینکه دولت در حال جراحی اقتصادی بزرگ است و این جراحی مستلزم رنج هایی نیز می باشد ، تصریح کرد: با آزادسازی قیمت هایی که صورت گرفته فضای جامعه ملتهب شده که رسانه ها با نشر اخبار درست و واقعی و جلوگیری از خبرهای کذب می توانند مردم را بسوی آرامش ببرند و همه باید دست در دست هم دهیم و اعتماد را به جامعه برگردانیم تا بتوانیم با موفقیت از این مشکلات عبور کنیم.
وی در ادامه به برنامه های سپاه ناحیه شهرستان فومن اشاره کرد و گفت : در ماه های پیش رو مناسبت هایی در پیش داریم که در حال تدوین برنامه ها هستیم که برای رحلت آیت الله بهجت مرجع تقلید اسلام، سوم خرداد و هفته مقاومت ، رحلت رهبر کبیر انقلاب ، در حال تدوین برنامه هستیم که در همه این برنامه در نظر داریم که برنامه جدیدی را ارائه دهیم .
وی افزود : برای بزرگداشت سالروز رحلت رهبیر کبیر انقلاب مراسم های متنوعی را برگزار خواهیم کرد و کاروان سواره یادواره امام خمینی (ره) با ۳ دستگاه اتوبوس به مرقد امام اعزام خواهند شد.
وی با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال مرجع تقلید اسلام آیت الله بهجت فومنی خاطر نشان کرد : جلسات متعددی با مسوولان شهرستان برای برگزاری سالروز ارتحال این عالم ربانی برگزار شده که مراسم بزرگداشت در مسجد ولیعصر فومن برگزار می شود .

توزیع یک هزار بسته معیشتی در فومن
فرمانده سپاه ناحیه فومن از برگزاری پویش ” سلام فرمانده”  در مرکز شهر فومن خبرداد و گفت : سپاه فومن به دلیل نزدیکی بودن سالروز رحلت عالم ربانی آیت الله بهجت فومنی که در متن شعر سلام فرمانده نام این عالم ربانی آمده ، برنامه ریزی شده که پویش “سلام فرمانده ” روز 4 شنبه هفته جاری به شکل ویژه و خاص با حضور بيش از يک هزار دانش آموز پیش دبستانی و دبستانی و با نوا و اجرای خواننده همین پویش ” ابوذر روحی” در میدان شهرداری فومن اجرا شود همچنین با حضور بیش از ۵۰۰ دانش آموز پسر دبیرستانی پویش “سلام فرمانده ” در ورزشگاه آزادی فومن برگزار خواهد شد.
وی به تفاوت این پویش با شهرهای دیگر اشاره کرد و گفت : تفاوت اجرای این پویش با شهرهای دیگر این است که در شهر تاریخی ماسوله با لباس محلی این پویش را اجرا می‌کنند همچنین اقشار مختلف مردم در هر لباس و جایگاهی که هستند مانند کشاورزان شالیزار و چایکار ، کلوچه پز و.. به اجرای این پویش خواهند پرداخت که پس از اتمام تصویربرداری و تدوین فیلم تکمیلی را برای استفاده در سطح ملی به صدا و سیمای مرکز گیلان تحویل خواهیم داد.

وی با اینکه ماموریت سپاه به حوزه دفاعی محدود نمی‌شود و در هرحوزه که کاستی هایی باشد سپاه ورود می کند ، افزود : سپاه فومن در روز ۵ شنبه همزمان با سالروز رحلت عالم ربانی آیت الله بهجت یک هزار بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد تومان را بین اقشار کم برخوردارو محروم فومن توزیع خواهد کرد.

—طیبه قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *