کد خبر: 13348
تاریخ انتشار: 19/اسفند/1397 - ساعت : 13:15

پویش خانه تکانی در گیلان با شعار “من مراقب آب‌ام” آغاز شد

پویش خانه تکانی در گیلان با شعار “من مراقب آب‌ام” آغاز شد

مدیرعامل آبفای گیلان از آغاز پویش خانه تکانی در گیلان با شعار “من مراقب آب‌ام” خبر داد..


به گزارش خط قرمز،  مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به آغاز پویش خانه تکانی، مدیریت مصرف آب در خانه تکانی را بسیار حائز اهمیت دانست.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اعلام آغاز این رویداد فرهنگی با شعار “من مراقب آب‌ام” گفت: لزوم همراهی مردم برای رفع مشکل کم آبی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و امیدواریم همه شهروندان در این پویش همراه شوند و به مراقبت از آب همت گمارند.

وی در ادامه افزود: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، شهروندان بر اساس سنتی کهن از جنس پاکی و تازگی، اقدام به خانه تکانی و نظافت منازل می‌کنند که به همین علت، میزان مصرف آب در روزهای پایانی سال روند رو به رشدی خواهد داشت و این میزان مصرف در مقایسه با فصل گرما نیز بیشتر است و این امر سبب می شود در روزهای پایانی سال در برخی از نقاط استان با افت فشار آب و اختلال در توزیع مناسب آب مواجه شویم.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به تمهیدات انجام شده اطمینان داد: نیاز شهروندان گیلانی به آب سالم و بهداشتی تأمین شده است و از شهروندان خواست با پیوستن به این پویش و اصلاح روش‌های مصرف آب، با مدیریت زمان، مصارف آب را به روزهای پایانی سال موکول نکنند تا در ساعات منتهی به حلول سال نو با کمبود آب ناشی از مصارف همزمان در استان مواجه نشویم.

وی همچنین یادآور شد: پویش خانه تکانی و مدیریت مصرف آب با همکاری سازمان‌های مردم نهاد اجرا می شود و بانوان در این خصوص نقش قابل توجهی دارند و با توجه به اینکه سرانه مصرف آب در استان گیلان حدود ۱۷۰ لیتر در شبانه روز است با مدیریت مصرف این رقم به کمتر از ۱۵۰ لیتر به عنوان استاندارد جهانی خواهد رسید.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سئوالات و ارائه خدمات آب و فاضلاب به همشهریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *