کد خبر: 5478
تاریخ انتشار: 1/آذر/1397 - ساعت : 14:06

پنجاه و پنجمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علو م پزشکی گیلان برگزار شد

پنجاه و پنجمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علو م پزشکی گیلان برگزار شد

به گزارش خط قرمز پنجاه و پنجمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با محوریت “نقش اساتید در پیشبرد مسایل فرهنگی” با حضور رییس و جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس معاونت بهداشتی، برگزار شد.

 

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در این نشست، گفت: تنوع تشکل های دانشجویی و اساتید، زمینه مساعدی برای فعالیت های فرهنگی – اجتماعی در این دانشگاه ایجاد کرده است. اگر در گذشته فقط کانون بسیج و انجمن اسلامی مسوولیت فعالیت های فرهنگی در دانشگاه را عهده دار بودند، هم اکنون با شکل گیری بیش از 11 کانون فرهنگی، ورزشی، هنری، آموزشی، پژوهشی و … زمینه فعالیت در عرصه های فرهنگی در دانشگاه بسیار گسترده شده است.

وی با اشاره به برگزاری موفق اولین استارتاپ ویکند دانشجویی در دانشگاه، اشاره کرد و افزود: هدف گذاری ما بر این بود که حداکثر یکصد نفر در این استارتاپ شرکت کنند، اما بالغ بر 150 شرکت کننده در این رویداد شرکت کردند، که این نشان از پتانسیل بالقوه ای است که در دانشگاه وجود دارد.

دکتر یوسف زاده چابک، خاطر نشان کرد:  هدف ما این است تا دانشجویان با شرکت فعالیت های گونانون فرهنگی توانمندی های خود را بروز دهند تا در آینده که وارد اجتماع می شوند حرفی برای گفتن داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی با بیان این که بیش از سه دهه از فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی گیلان می گذرد و علی رغم داشتن سایت دانشگاهی، بسیاری از فضاهای آموزشی و اداری دانشگاه یا به صورت استیجاری هستند یا از فضای فیزیکی مناسبی برخوردار نیستد، تصریح کرد: اساتید و نخبگان دانشگاه باید در خصوص مسایل و موضوعات مهم دانشگاه با هم به گفت و گو بیردازند و تمام تصمیم گیری های کلان دانشگاه را فقط بر عهده هیئت رییسه نگذارند.

وی ادامه داد: مردم، اساتید، و دانشجویان هر یک به نوعی به خاطر نداشتن یک بیمارستان جامع در رشت رنج می برند و استان گیلان تنها استانی در کشور است که بیمارستان جامع ندارد، در حالی که بسیاری از استان ها نه تنها در مرکز استان خود یک بیمارستان جامع دارند، بلکه توانسته اند در شهرهای 2 و 3 خود نیز بیمارستان جامع راه اندازی کنند.

دکتر یوسف زاده تاکید کرد: به نظر می رسد، گفتمان مناسب اساتید، نخبگان و مسوولان دانشگاه می تواند بستر مناسبی برای ارتقای سلامت در استان فراهم نماید.

رییس دانشگاه علو م پزشکی گیلان، با اشاره به این که در حال حاضر، کارگروه ژنتیک در این دانشگاه شکل گرفته است، اظهار داشت: آینده علم پزشکی در دست صاحبان تکنولوژی است، اگر پزشکان ارتباط موثر با گروه های فنی و تکنولوژیست ها نداشته باشند، قطعا در آینده نه چندان دور به یک فردی بدل خواهند شد، که به کارهای سنتی علم پزشکی بسنده کرده اند.

وی با تاکید بر این که دانشگاه های نسل دوم در حال تکامل به دانشگاه های نسل سوم هستند و اگر اساتید و نخبگان دانشگاهی خود را با این سیر تکاملی همراه نکنند، قطعاً متضرر خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین علی اسماعیلی- نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه گفت: انشالله این نشست ها بتواند زمینه ارتقای کمی و کیفی مسایل فرهنگی و آموزشی در دانشگاه را فراهم کند و یک هم دلی و هم افزایی جمعی در بین اساتید ایجاد کند.

دکتر فردین مهرابیان – دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز طی سخنانی هدف از برگزاری این نشست را آشنایی و تبادل تجربیات اساتید با همدیگر و ارایه راهکارهای جدید و نو در خصوص مولفه های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه عنوان کرد.

در ادامه هر یک از اساتید و نخبگان حاضر در این نشست، در خصوص مسایل و موضوعات فرهنگی و نحوه ارتباط اساتید و دانشجویان به بیان مطالبی پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *