کد خبر: 5221
تاریخ انتشار: 28/آبان/1397 - ساعت : 09:58

پلیس برخورد با نوازنده‌هاي خياباني پياده‌ رو فرهنگي رشت را غیر قابل پذیر می داند

پلیس برخورد با نوازنده‌هاي خياباني پياده‌ رو فرهنگي رشت را غیر قابل پذیر می داند

چند روز گذشته ويدئويي با مضمون برخورد با نوازندگان خياباني در پياده‌ رو فرهنگي شهر رشت توسط فردي در فضاي مجازي منتشر شد كه واكنش‌هاي متفاوتي را نيز به دنبال داشت.

به گزارش خط قرمز ، پنجشنبه شب و همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسكري (ع) ، تعدادي نوازنده جوان بدون توجه به رعايت حرمت ايام عزاداري در پياده راه فرهنگي رشت اقدام به سدمعبر و نواختن قطعات موسيقي در ملأ عام مي‌كنند كه اين اقدام نامتعارف آن‌ها، تعجب رهگذران و كسبه را به خود جلب کرد.
از شواهد و قرائن برمي‌آيد كه تعدادي از كسبه و شهروندان با توجه به لزوم رعايت آداب ايام عزاداراي و حفظ حرمت و شأن ائمه اطهار عليهم السلام، ضمن تماس با مراجع مربوطه خواستار برخورد با اين افراد مي‌شوند.
يافته‌ها بيانگر اين مطلب است كه اين جوانان، سابقه سدمعبر و اجراي بدون مجوز موسيقي در اماكن و معابر عمومي را داشته‌اند و چندين مرتبه نيز توجيه و مورد تذكر قرار گرفته‌اند.
فارغ از اين كه پليس به عنوان حافظ نظم و امنيت و متولي نظارت بر اماكن و معابر عمومي وظيفه رسيدگي به شكايات و مطالبات شهروندان را برعهده دارد، برخورد نامتعارف را نيز يك امر غيرقابل پذيرش مي‌داند.
قطعاً اطلاع‌رساني قوانين حضور در اماكن عمومي، تشريح جايگاه رفيع ائمه معصومين ( ع ) براي عموم و تبيين لزوم حفظ آداب و حرمت مناسبت‌ها و ايام عزاداري، مي‌تواند از بروز ماجراهاي مشابه جلوگيري كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *