کد خبر: 8983
تاریخ انتشار: 17/دی/1397 - ساعت : 14:08

پرداخت بیش از 96 درصد مطالبات موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت

پرداخت بیش از 96 درصد مطالبات موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت گیلان از پرداخت بیش از 96 درصد مطالبات سال گذشته موسسات و مراکز خدماتی خبرداد و گفت: از مبلغ 486 میلیارد تومان مطالبات موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت در استان، 457 میلیارد تومان پرداخت شده و باقی مبلغ هم تا پایان ماه جاری پرداخت می‌شود.

به گزارش خط قرمز ، علی اکبری با بیان اینکه بیمه شدگان سلامت شایسته بهترین خدمات هستند، اظهارکرد: برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان نیاز است تا به موسساتی که خدمات ارائه می‌دهند، توجه ویژه شوند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه یک میلیون و 300 هزار نفر در 5 صندوق استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، افزود: علی رغم اینکه مطالبات سال 96 موسسات و مراکز خدماتی طرف قرارداد با بیمه سلامت پرداخت نشده بود، اما آنان از ارائه خدمات به بیمه شدگان دریغ نکردند لذا از تلاش و حمایت این بزرگواران قدردانی می‌کنم.

اکبری با بیان اینکه توانستیم بیش از 96 درصد مطالبات سال گذشته موسسات و مراکز خدماتی را پرداخت کنیم، گفت: در سال گذشته باید 486 میلیارد تومان به بیمارستان‌های خصوصی و دولتی، آزمایشگاه‌ها، دندانپزشکی‌ها، داروخانه‌ها و… پرداخت می‌کردیم که از این میزان تاکنون 457 میلیارد تومان پرداخت شده و باقی مبلغ هم تا پایان ماه جاری پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه 1853 موسسه و مرکز درمانی با بیمه سلامت قرارداد دارند، گفت: خوشبختانه مطالبات سالجاری بدون هیچ مشکلی و به روز پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه با وجود مشکلات مالی نگاه دولت به حوزه سلامت همچنان پررنگ است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه بودجه 98 قرار داریم از همه نمایندگان می‌خواهیم با تصویب بودجه لازم، یاریگر بیمه سلامت در خدمت به بیماران باشند.

اکبری، الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت را از دیگر برنامه‌های پیشرو عنوان کرد و افزود: سازمان برای صرفه جویی در منابع و تسهیل در خدمات رسانی اقدام به اجرای دولت الکترونیک کرده است.

وی شماره 1666 را درگاه ارتباطی مردم با مدیران ارشد بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: برای سهولت دسترسی بیمه شدگان با مسئولان سازمان شماره 1666 راه اندازی شده است و بیمه شدگان می‌توانند از این طریق انتقاد، پیشنهاد و ایده خود را به سمع مدیران سازمان برسانند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان خاطرنشان کرد: 2482 بیمار خاص در گیلان داریم که از خدمات درمان رایگان برخوردار می‌شوند و در همین راستان طی 8 ماه نخست امسال، 24 میلیارد تومان بابت هزینه درمانی آنان به مراکز پرداخت شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *