کد خبر: 13894
تاریخ انتشار: 26/اسفند/1397 - ساعت : 19:08

پرداخت بیش از ۱۱ میلیارد تومان صدقه توسط گیلانیان در سال جاری

پرداخت بیش از ۱۱ میلیارد تومان صدقه توسط گیلانیان در سال جاری

مردم نوع‌دوست گیلان در سال جاری تا کنون ۱۱ میلیارد و ۳۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که این میزان صدقه از ۳۳۶ هزارصندوق بزرگ، کوچک نصب و توزیع‌شده در سراسر گیلان جمع‌آوری‌شده است.

پرداخت بیش از 11 میلیارد تومان صدقه توسط گیلانیان

به گزارش خط قرمز -محمدرضا جواد زاده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گیلان با اشاره به برنامه پنج‌ساله ششم و استفاده از ظرفیت‌های جامعه برای افزایش مشارکت همگانی در حوزه‌های صدقه و زکات گفت : رویکرد برنامه ششم کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و این برنامه همگام با منویات مقام معظم رهبری، اسناد فرادستی مصوب هیئت‌امنا و اساسنامه این نهاد تدوین‌شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد درصدد است تا پرداخت صدقه و تمامی کمک‌های مردمی از حالت دستی به‌صورت الکترونیکی تبدیل شود افزود : تا پایان برنامه پنج‌ساله ششم کمیته امداد موظف است هشتاد درصد کمک‌های مردمی را به‌صورت الکترونیکی دریافت کند که امیدواریم با بسترسازی ایجادشده این مهم نیز تحقق پیدا کند.

جواد زاده بابیان اینکه مردم نوع‌دوست گیلان در سال جاری تا کنون ۱۱ میلیارد و ۳۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان صدقه پرداخت کرده‌اند ادامه داد: این میزان صدقه از ۳۳۶ هزارصندوق بزرگ ، کوچک نصب و توزیع‌شده در سراسر گیلان جمع‌آوری‌شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان افزود : مردم نوع‌دوست و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های خود را به‌صورت حضوری به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان و یا با شماره‌گیری کد*۸۸۷۷*۰۱۳#، شماره‌حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۷۶۷۸ نزد بانک ملی می‌توانند کمک‌های خود را برای نیازمندان به‌ویژه ایتام و محسنین اهداء کنند.

جواد زاده از فعالیت ۳۹مرکز نیکوکاری در گیلان خبر داد و گفت : در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۷۰مرکز در سطح ادارات تابعه استان هستیم و تعامل و تفاهم با خیریه‌ها ،مؤسسات عام‌المنفعه،سازمان‌ها و تشکل‌های اجتماعی فعال و همسو استان برای تأمین نیازهای محرومین در بخش‌های مسکن،جهیزیه،امور فرهنگی، بهداشت و درمان ، معیشت برنامه‌ریزی برای جذب حامی برای ایتام ومحسنین تحت حمایت مراکز نیکوکاری از دیگر اقدامات در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه در سال جاری پنج میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان توسط مردم گیلان به مراکز نیکوکاری کمک شده است گفت : ۱۲۹ نیکوکار هم از طریق مراکز نیکوکاری برای حمایت ۱۳۰یتیم تحت حمایت جذب‌شده‌اند.

شایسته ذکر است با توجه به فرارسیدن سال نو و سفرهای نوروزی، مسافران و هموطنان می توانند صدقه سفر خود را هم از طریق صندوق صدقات و همچنین روش های نوین برای کمک به نیازمندان پرداخت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *