خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

پرداختن به موضوع اعتیاد یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر است

در نشست خبری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با اصحاب رسانه به مناسبت هفته ناجا، این مقام برنامه هایی در دستور کار پلیس مبارزه با موادمخدر را به این مناسبت اینگونه شرح داد:
برپایی نمایشگاههای شناخت مواد مخدر با موضوعیت پیشگیری از اعتیاد
توزیع بورشورهای آشنایی با انواع مواد مخدر و آسیبهای مصرف مواد مخدر
اعزام کارشناسان پلیس جهت برپایی کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد در سطح مدارس و دانشگاهها و مساجد
نصب بنرهایی با موضوع مضرات سوء مصرف مواد مخدر در سطح شهر و مرکز استان
اعزام تیمهای عملیاتی برای کنترل محورهای مواصلاتی در برخورد عناصر اصلی
اعزام تیمهای گشتهای پنهان و آشکار با برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر در ۱۳۴ نقطه آلوده استان

پرداختن به موضوع اعتیاد یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی اجتناب ناپزیر است
به گزارش خط قرمز – احداله احدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در این نشست با بیان اینکه پرداختن به موضوع اعتیاد یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی اجتناب ناپزیر است اظهار کرد : فرزندان شما در پلیس مبارزه با مواد مخدر مصمم هستند تا بسان گذشته با عزمی جدی تر نسبت به مبارزه همه جانبه با این پدیده شوم مواد مخدر اقدام نموده که نهایتا منجر به کاهش آسیبهای اعتیاد که خود منشا آسیبهای دیگر است گردد.
وی افزود : راهبرد و الویت ماموریتی پلیس پاسخگویی به مطالبات مردم و مقام معظم رهبری است چرا که مبارزه با مواد مخدر همواره یکی از موضوعاتی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده که در دستور کار پلیس هم قراردارد.
احدی گفت : همانطور که می دانید مواد مخدر مادر همه جرایم و آسیبهای اجتماعی است. ترویج مواد مخدر در جامعه تاثیرات بسیار زیادی بر حوزه های همچون فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی ،خواهد گذاشت . پلیس مبارزه با مواد مخدر سعی نموده با بهره گیری از امکانات موجود و ظرفیتهای عظیم مردمی ، بسیج و تعیین نقشه راه و انجام برنامه های پیشگیرانه ، فرهنگ سازی ، و افزایش اشرافیت اطلاعاتی، قدمی هرچند کوچک در بحث مبارزه با مواد مخدر بردارد.
یکی از الویتهای پلیس مبارزه با مواد مخدر ، مبارزه با خرده فروشان است
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مبارزه با خرده فروشان که دغدغه مردم استان و سراسر کشوراست را یکی از الویتهای پلیس در سال جاری برشمرد و بیان کرد: خرده فروش مواد مخدر جزی از یک شبکه توزیع بوده که قطعا پس از دستگیری به حال خود رها نشده بلکه پلیس از شبکه آن را شناسایی و أن را دستگیر و تحویل مقام قضایی خواهد داد.
وی افزود : با توجه به شروع سال تحصیلی در مهرماه سال جاری در اجرای تدابیر سردار فرماندهی ناجا و پلیس مبارزه با مواد مخدر طرح زنگ نشاط در سطح استان و کشور اجراشد که هدف از اجرای این طرح برخورد و دستگیری توزیع کنندگان و خرده فروشان و ساماندهی معتادین متجاهرکه در حوزه مراکز آموزشی و مدارس و دانشگاهها اقدام به توزیع مواد مخدر میکردند ،بوده است ، که پلیس به مدت دو هفته این طرح را در سطح استان با عنوان زنگ نشاط با مشارکت دستگاهای درون سازمانی و برون سازمانی به منظور پاکسازی محیط اطراف مدارس در دستور کار قرار داده که از محاسن اجرای دو هفته ای این طرح کشف بیش از ۵۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر به صورت خرد و دستگیری ۱۰۴۶ نفر خرده فروش و معتاد متجاهربوده است.
احدی از طرفی دیگر ماموریت پلیس را برخورد با عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر در سطح استان دانست و اظهار کرد : که پلیس در شش ماهه نخست سال جاری طی ۵۰ مرحله طرح و عملیات برخورد با قاچاقچیان عمده و خرده فروش در سطح استان موفق بوده که محاسن این فعالیتهای اطلاعاتی و عملیاتی پلیس با تعامل خوب سایر دستگاهها موفق شد که بیش از یک تن و ششصد کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف کند و همچنین موفق به کشف ۵۰ باند از عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر که در سطح استان فعالیت داشتند و اقدام به تهیه و حمل محموله ها به شکل جا ساز های بسیار پیشرفته با خوردردهای سبک و سنگین از استانهای شرق و غرب و استان تهران وارد استان گیلان میکردند شده است.
احدی گفت : آموزش در حوزه پیشگیری از مواد مخدر از نظر پلیس بسیار مهم است و نیاز است که دستگاههای دیگر در زمینه آموزش دست پلیس را بگیرند. نتیجه آموزش می تواند مشکلات ناشی از مصرف مواد مخدر را کم کند .افزایش سطح آگاهی والدین نیز می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.
یک گرم مواد مخدر صنعتی می تواند ده جوان را آلوده به مصرف کند
وی بیان کرد :اولین گام که والدین در نبرد با زندگی عاری از مواد مخدر میتواند انجام دهد آموختن در باره انواع مواد مخدر است . یک گرم مواد مخدر صنعتی می تواند ده جوان را آلوده به مصرف کند . در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید جدی عمل کرد و مسئولین نباید در حد رفع تکلیف در این حوزه وارد شوند بلکه باید به طور جدی آن را تکلیف خود بدانند.
احدی بیان کرد : بسار مهم است که والدین فرزندان خود را تشویق کند که سرگرم فعالیتهای شوند که طور طبیعی احساس سرخوشی کنند. فعالیتهای مثل ورزشی ، مذهبی ، تفریحی ، فرهنگی … اینها می توانند جایگزینهای مناسبی برای مصرف مواد مخدر باشند.
در آخر رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات کلیه دستگاههای ذیربط نظیر دستگاه قضایی ،شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، بهزیستی، شهرداری ،سربازان گمنام امام زمان و کلیه دستگاههای دخیل در امر مبارزه با مواد مخدر گفت : امید داریم که سرباز خوبی برای مقام معظم رهبری باشیم و فرصت و توفیق خدمتگزاری به مردم را قدر بدانیم .

به گزارش مینا قدیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *