خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

پایش سرزمینی سلامت آحاد جامعه در سایه پیشگیری است


نماینده ولی فقیه در گیلان پیشگیری در نظام سلامت را مقدم بر درمان عنوان کرد و گفت: پایش سرزمینی سلامت آحاد جامعه در سایه پیشگیری است.


آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرکل و روسای ستادی و شهرستانی بیمه سلامت استان به مناسبت هفته سلامت با تسلیت رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام رضا(ع)، اظهار کرد: در نظام سلامت از نگاه طب و دین، پیشگیری مقدم بر درمان است.

وی به آثار مثبت پیشگیری نسبت به درمان اشاره کرد و افزود: پایش سرزمینی سلامت آحاد جامعه در سایه پیشگیری است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم گیلان در کرامت انسانی و رفتار اجتماعی از متد بالایی برخور دارند، تصریح کرد: در بعضی زمینه ها مانند سوء تغذیه با مشکلاتی مواجه هستیم.

آیت الله فلاحتی بر ضرورت رعایت اصول و مبانی بهداشتی تاکید کرد و گفت: الگوی رفتاری رعایت اصول بهداشتی بین مردم حائز اهمیت است.

وی، خواستار نزدیک شدن آحاد جامعه با نظام سلامت شد و بیان کرد: نزدیک شدن مردم با نظام سلامت موجب کاهش هزینه ها برای خودشان و جامعه می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر رعایت مبانی اصول بهداشتی و بخش تغذیه ای توسط مردم، خاطرنشان کرد: در بخش پیشگیری به اندازه کافی در جامعه کار نشده و می طلبد در بخش پایش در راستای اجرای طرح سلامت تلاش بیشتری انجام شود.

آیت الله فلاحتی، پیشگیری را نیازمند فعالیت فرهنگی ذکر و عنوان کرد: بخش نظارتی در سلامت بسیاری از هزینه ها را در جامعه کاهش می دهد.

وی با اشاره به اینکه از هر فرصتی برای آگاهی بخشی سلامت مردم باید استفاده شود، ادامه داد: پیام های سلامت را در جامعه ترویج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *