کد خبر: 58005
تاریخ انتشار: 10/آذر/1401 - ساعت : 13:41

پایان کنگره بین المللی شهید میرزاکوچک در تالار مرکزی رشت

پایان کنگره بین المللی شهید میرزاکوچک در تالار مرکزی رشت

صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، استاندار گیلان ، نماینده ولی فقیه در گیلان ، بهروز افخمی کارگردان سینما ،و جمعی از مسئولان استانی و هنرمندان کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک جنگلی که در تالار مرکزی رشت پایان یافت .

۱۱۰ سال قبل آزادیخواهانی از سراسر جهان به میرزا پیوستند

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان در ابتدای این کنگره ، با بیان اینکه ۱۱۰ سال قبل آزادیخواهانی از سراسر جهان به میرزا پیوستند، گفت: میرزا همچنان می تواند مرکز ثقل محور مقاومت و آزادیخواهان جهان باشد.

رضا ثقتی از میرزا کوچک به عنوان یکی از چهره های ناب و بی بدیل هویت ساز عصر معاصر یاد کرد و گفت: در راستای این کنگره سه اجلاسیه ملی و ۱۷ اجلاسیه استانی برگزار شد که هر کدام یک هدف و یک رویکرد را دنبال می کند.

وی اجلاسیه پایانی کنگره را در وطن و زادگاه این سردار عزیز را ارزشمند دانست و افزود: میرزا کوچک یک روحانی فقیه و مجتهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به قول وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر معرفی شخصیت های نادری که در اطلس فرهنگی ایران اسلامی مغفول مانده اند، بیان کرد: در ذیل ستاد کنگره شهید میرزا کوچک ۱۱ کمیته فعال تشکیل شد و عهد بستیم که اجازه ندهیم نام میرزا فقط در جغرافیای گیلان محفوظ و محصور بماند و باید نام پرآوازه میرزا را در اطلس ایران و در سطح بین الملل برافراشته کنیم.

دبیر کنگره بین المللی میرزا کوچک با بیان اینکه ۱۱۰ سال قبل آزادیخواهانی از سراسر جهان به میرزا پیوستند، گفت: میرزا همچنان می تواند مرکز ثقل محور مقاومت و آزادیخواهان جهان باشد.

وی با تاکید بر لزوم راه اندازی بنیاد دائمی میرزا، خاطرنشان کرد: این بنیاد نه فقط در سالگرد شهادت میرزا، بلکه می تواند در طول سال به مامن و مجالی برای معرفی این چهره و شخصیت هویت ساز ایران اسلامی تبدیل شود.

وی از اهدای جایزه سال میرزا به بهروز افخمی، کارگردان سریال کوچک جنگلی خبر داد که بیشترین نقش را در معرفی و زنده نگه داشتن ایشان داشته است و عنوان کرد: از استاد میرزمانی نیز به عنوان چهره ماندگار این حوزه تجلیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *