کد خبر: 32726
تاریخ انتشار: 13/فروردین/1399 - ساعت : 11:52

پایان طرح بازرسی سلامت (تب سنجی و غربالگری) در محورهای ورودی و خروجی گیلان

پایان طرح بازرسی سلامت (تب سنجی و غربالگری) در محورهای ورودی و خروجی گیلان


مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از پایان طرح بازرسی سلامت(تب سنجی و غربالگری) در محورهای ورودی و خروجی استان گیلان خبر داد.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن اشاره به پایان طرح بازرسی سلامت بیان کرد: حسب ابلاغ دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور مبنی بر تصمیم ستاد ملی مدیریت مبارزه با شیوع کرونا با افزایش کنترل و ممانعت از تردد های بین شهری، پایان طرح بازرسی سلامت(تب سنجی و غربالگری) در محورهای ورودی و خروجی در ۱۳ استان اعلام شد.

ولی پور با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در ۱۵ ایستگاه بازرسی طرح سلامت اظهار کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در استان گیلان از تاریخ ۸ اسفند ماه ۹۸، تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محورهای خروجی استان و فرودگاه رشت با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی استقرار یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به آمار پایش و تبسنحی تا ۱۱ فروردین سال جاری اظهار کرد: همزمان با شیوع کرونا در گیلان تا ۱۲ فروردین سال جاری ۸۵۵۲۹ خودرو با ۲۵۴۸۱۸ سرنشین مورد پایش و تب سنجی قرار گرفتند که ۴۱ نفر با علائم مشکوک در پست های غربالگری شناسایی و پس از بررسی لازم ۱۱ نفر توسط اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافتند.

مهدی ولی پور ضمن اشاره به حضور فعالانه جمعیت هلال احمر استان اذعان داشت: همزمان با آغاز طرح پایش و تب سنجی، در ۱۵ منطقه روزانه ۱۵۰ نفر از نیروهای امدادی و ستادی با ۱۵ دستگاه خودروی امدادی و کمک دار در مبادی خروجی گیلان و برخی شهرها حضور فعال داشته اند و به صورت ۲۴ ساعته مشغول خدمت رسانی بوده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به فعالیت طرح بازرسی سلامت همزمان با ۱۳ استان کشور در ۱۵ ایستگاه پایش و غربالگری خاطرنشان کرد: این طرح در آستارا، رودسر، رودبار، ماسال، سیاهکل، انزلی، فومن، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه،تالش، املش،سیاهکل و رضوانشهر با حضور امدادگران و نجاتگران و داوطلبین جوان جمعیت هلال احمر و کارکنان مرکز بهداشت، اورژانس و نیروی انتظامی، شبانه روز مستقر و نسبت به تب سنجی، پایش و غربالگری خودروها اقدام کردند که پس از مشاهده هر گونه علائم بیماری، فرد مورد نظر با هماهنگی اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

گفتنی است: طرح بازرسی سلامت از تاریخ ۸ اسفند ۹۸ تا ۱۲ فروردین سال جاری به مدت ۳۳ روز در مبادی ورودی و خروجی تعدادی از شهرها اجرا و با ابلاغ دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *