کد خبر: 33272
تاریخ انتشار: 30/فروردین/1399 - ساعت : 15:19

وضعیت دفنگاه زباله های سراوان در روزهای کرونایی

وضعیت دفنگاه زباله های سراوان در روزهای کرونایی


با شیوع ویروس کرونا، تولید زباله در رشت افزایش یافته و به دنبال آن اقدامات ایمنی، بهسازی، بهداشتی و ضدعفونی دفنگاه زباله های سراوان‌ نیز بیش از پیش مورد توجه بوده است.


به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، سازمان مدیریت پسماند های شهرداری که وظیفه مدیریت این دفنگاه را بر عهده دارد، با گسترش و توسعه فعالیتهای خود می کوشد تا وضعیت لندفیل سراوان در روزهای کرونایی در کنترل باشد.

اقداماتی که این سازمان به طور شبانه روزی در این دفنگاه زباله ها انجام می دهد، عملیات مختلف همچون کنترل زباله های ورودی به لندفیل‌، سمپاشی دفنگاه برای جلوگیری از تکثیر حشرات موذی، مخلوط پاشی روی زباله ها و ضدعفونی کردن‌ پس از روکش مخلوط زباله ها است.

سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت همچنین در زمینه ضدعفونی کردن و گندزادیی برای بی خطرسازی زباله ها، تسطیح و کاهش حجم زباله های ورودی، جداسازی زباله های عفونی از زباله های عادی و همچنین شن ریزی برای عادی سازی محل دفنگاه زباله اقدام‌می کند.

همه اقداماتی که در دفنگاه زباله های سراوان انجام می شود در جهت کاهش آلودگی ها و همچنین فراهم کردن آسایش اهالی منطقه و افزایش رفاه و آسودگی خاطر ساکنان اطراف دفنگاه صورت می پذیرد.

با شیوع ویروس کرونا نیروهای خدماتی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت علاوه بر انجام کارهای معمول خود در زمینه جمع آوری زباله ها و برنامه های عادی، در اجرای عملیات ضدعفونی و گندزدایی شهری حضور فعال دارند و همچنین دقت عمل بیشتر به خرج می دهند تا دفنگاه زباله های سراوان از کنترل خارج نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *