خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

همکاری‌های مشترک تعاون و بیمه سلامت گیلان توسعه می یابد


دکتر علی اکبری در این دیدار گفت : یکی از اهداف سازمان بیمه سلامت این است که هیچ ایرانی بدون دفترچه نباشد و طرح ارزیابی وسع بیمه سلامت نیز همین است که اگر فردی درارزیابی وسیع جزو سه دهک اول قرارگیرد بصورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرد و تلاش سازمان دراین است اقشار کم درآمدوکسانیکه ازتوان مالی خوبی برخوردارند، دردادن حق بیمه مشارکت کنند.


به مناسبت هفته بیمه سلامت مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار کرد. دراین دیداردکتر اکبری مدیرکل بیمه سلامت گزارش کاملی از وضعیت بیمه سلامت استان داد و برنامه های هفته بیمه سلامت را تشریح نمودند.

وی افزود: یکی از اهداف سازمان بیمه سلامت این است که هیچ ایرانی بدون دفترچه نباشد و طرح ارزیابی وسع بیمه سلامت نیز همین است که اگر فردی درارزیابی وسع جزو سه دهک اول قرارگیرد بصورت رایگان بیمه می شوند و تلاش سازمان دراین است که اقشار کم درآمدوکسانیکه ازتوان مالی خوبی برخوردارند، دردادن حق بیمه مشارکت کنند.اکبری خاطرنشان کرد: هرفرد براساس توانایی مالی خود بابت خدمات سلامت حق سرانه بیمه پرداخت نمایدوبراساس نیاز خدمت دریافت کند.

اکبری گفت: تحقق این وضعیت در نظام سلامت مستلزم پوشش بیمه‌ای همه افراد جامعه و همچنین پوشش مؤثر خدمات توسط بیمه است در صورت عدم تحقق این وضعیت بار مضاعف مالی نظام سلامت بر روی افراد در دهک‌های پایین درآمدی تحمیل می‌شود و برای تحقق این امر باید تمام مسئولین نظام وهمه مردم کمک کنند تا این نظام سلامت به خوبی به چشم اندازی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده است برسند.

در ادامه این دیدار علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:وزارت رفاه ماموریت ها و وظایف متنوعی برای رفاه عمومی افراد جامعه دارد، یکی از آن وظایف موضوع دهک بندی و یارانه ها است.

وی ادامه داد: ما در بحث بیمه اجتماعی نسبت به دنیا عقب هستیم. در جهان مسئولین کشورها شرایطی ایجاد میکنند که همه جمعیت کشور تحت پوشش بیمه قرار بگیرند ولی در کشور ما به دلایل مختلف هنوز به این نقطه نرسیدیم که تمام اقشار جامعه بیمه درمانی باشند.و اینکه الان با برنامه ریزی این امر تحقق می یابد خیلی خوب است؛ هم وظیفه سازمانی و هم شهروندی حکم می کنند کمک کنیم تا این امر به نحو مطلوب تحقق یابد.

علیزاده افزود: طرح الکترونیکی کردن نسخ درمانی یک طرح بزرگ و خوب است که خیلی زودتر از این می بایست اجرا می شد. چون در مدیریت کردن هزینه هاو کاهش اقلام دارویی با توجه به تحریم ظالمانه بسیارتاثیر گزار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *