خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

همایش ملی «تحقق اقتصاد مقاومتی» در گیلان برگزار می‌شود‌


معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان از برگزاری همایش ملی تحقق اقتصاد مقاومتی این استان در اواخر آذر امسال خبر داد و گفت: شرکت‌کنندگان تا ۳۰ آبان فرصت دارند مقالات خود را در ۸ محور کلی به دبیرخانه همایش ارسال کنند.


غلامرضا غدیری  با اشاره به برگزاری همایش ملی تحقق اقتصاد مقاومتی در استان، اظهار کرد: این همایش با تاکید بر نقش بسیج هفته پایانی آذرماه سالجاری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه همایش مذکور در سطح ملی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برای دانشی کردن اقتصاد باید از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم.

معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ایران جزء ۲۰ کشور برتر دنیا در تولید علم است، افزود: همچنین در بخش نانو، بالستیک، هسته ای و … از کشورهای برتر جهان است.

غدیری با تاکید بر استفاده از ظرفیت های داخلی برای توسعه اقتصاد کشور یادآوز شد: تک محصولی بودن اقتصاد به کشور آسیب می زند.

معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان، اعطای گواهی حضور به افرادی که در همایش ملی اقتصاد مقاومتی گیلان شرکت می‌کنند را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این همایش سراسری دارای مجوز ISC یا همان islamic word science citation center یعنی پایگاه استنادی جهان اسلام است که از ویژگی‌های قابل توجه آن محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تلفیق علم، دانش و اقتصاد با هم منجر به توسعه خواهد شد، گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، تنها راه نجات کشور اجرای اقتصاد مقاومتی است و برای تحقق آن باید اقتصاد کشورمان درون‌زا و برون‌نگر باشد.

معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان با بیان اینکه گیلان ۴۰ درصد برنج کشور را تولید می کند، افزود: گیلان بخش عظیمی از تامین خوراک و تغذیه کشور را بر عهده دارد بنابراین باید برای حفظ این جایگاه و استفاده از تمام ظرفیت‌های آن برنامه‌ریزی شود.

وی گفتمان‌سازی و مشارکت همگانی، ظرفیت و کارکردهای بسیج سازندگی، بهره‌مندی سپاه قدس از ظرفیت بسیجیان، ظرفیت‌ها و چالش‌های صنایع تبدیلی در گیلان و تحقق اقتصاد مقاومتی، ظرفیت‌شناسی زنجیره تامین، تولید، توزیع و اشتغال گیلان، ظرفیت‌شناسی لجستیک در بخش‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی، چگونگی بهره‌مندی از نقش بسیج در ارتقای مزیت‌های اقتصاد طبیعت محور گیلان و پیوست‌نگاری فرهنگی برنامه‌های عمرانی، صنعتی و گردشگری و … در گیلان و اقتصاد مقاومتی را از محورهای هشت گانه این همایش عنوان کرد.

غدیری با بیان اینکه این همایش در بخش ویژه با عنوان تحقق اقتصاد مقاومتی در نظام سلامت برگزار می شود افزود: تولید حداکثری دارو و ملزومات مصرفی و تجهیزات سرمایه‌ای در داخل کشور، مصرف دارو و ملزومات پزشکی، صرفه‌جویی، بازفرآوری، اولویت‌بندی مراجعین، گردشگری سلامت در قالب جذب منابع خارجی، خدمات جامع سلامت، پیشگیری، سطح‌بندی سلامت، اولویت‌بندی خدمات، بیمه‌های پایه‌ای و تکمیلی، هزینه سلامت و خانواده، نقش تفکر مبتنی بر اقتصاد مقاومتی در بهبود کارکردها و کاهش آسیب‌های اجتماعی راهکارهای حفاطت از سلامتی جسمی، روحی و روانی در اثنای اجرای مدل مدیریتی مقاومت و نقش تفکر مبتنی بر اقتصاد در بهبود کارکردهای و کاهش آسیب های اجتماعی … از محورهای این بخش ویژه همایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *