کد خبر: 8819
تاریخ انتشار: 15/دی/1397 - ساعت : 18:12

همایش تجلیل از سازمان های موفق در حوزه مدیریت مصرف آب توسط شركت های آبفای شهری و روستایی گیلان برگزار شد

همایش تجلیل از سازمان های موفق در حوزه مدیریت مصرف آب توسط شركت های آبفای شهری و روستایی گیلان برگزار شد

مراسم تجلیل از سازمان ها و نهادهای موفق گیلان در حوزه مدیریت مصرف آب با حضور فرمانده پایگاه مقاومت بسیج و مدیر دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، فرمانده سپاه قدس گیلان، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و مدیران شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی این استان در مجتمع فرهنگی شهید مطهری حسن رود برگزار شد.

به گزارش خط قرمزفرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، فقدان سه فاکتور منابع انسانی، اقتصاد و محیط زیست را نشانه عدم مدیریت دانست و گفت: هر فرد، مدیر و جامعه ای که این سه فاکتور را نداشته باشد نمی تواند مدیریت کند.
محرمی راد، با اشاره به اینکه در 5 سال آینده وارد مرحله فاجعه آب می شویم، افزود: ایران کشور کم آبی است که باید با مدیریت مناسب منابع آبی و رعایت الگوی مصرف در حوزه های مختلف، کشور را از فاجعه آب نجات داد.
وی، با اشاره به سابقه وجود قنات در هزاران سال قبل در ایران تصریح کرد: امیدوارم مدیران با عمل بموقع به وظایف خود در بخش آب، در 5 سال آینده به جای بحران آب شاهد برپایی جشن خودکفایی آب در کشورمان باشیم.
مدیر دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز با قدردانی از برگزار کنندگان این همایش گفت: گیلان دومین استان کشور است که همایش تجلیل از سازمان های موفق در حوزه مدیریت مصرف آب در آن گرفته می شود.
محمد خلیلی پیر، با اشاره به باور عمومی در خصوص پر آب بودن گیلان تصریح کرد: این استان نیز دوره خشکسالی را تجربه کرده و با توجه به شکل گیری جریان مهاجرت در گیلان، تنش های آبی این استان هم افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه موضوع آب، فراسرزمینی است، گفت: جنگ های آتی جهان، جنگ آب است.
وی افزود: 48 کشور با جمعیتی بالغ بر 2 میلیارد نفر مشکل دستیابی به آب سالم دارند که ایران نیز جزو آنهاست.
وی گفت: متاسفانه رفتار غلط، استفاده بی رویه از منابع آبی و خشک شدن کانالها از نشانه های سوء مدیریت است.
وی افزود: باید بپذیریم که کم آبی مربوط به همه دستگاه هاست و در مبارزه با کم آبی نیازمند تعامل همه نهادها و دستگاه های دولتی و خصوصی هستیم.
وی با انتقاد از هدر رفت آب در حوزه های کشاورزی و خانگی خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف آب یک موضوع همگانی است که با توجه به وضعیت کنونی کشور باید شخصا” مصرف آب را رعایت کنیم و به ترویج آن بپردازیم.
خلیلی پیر، با اشاره به افزایش هدر رفت آب در دستگاه های دولتی گفت: اگر سازمان های دولتی بهای واقعی آب، برق و گاز را پرداخت کنند بی شک صرفه جویی بیشتری در مصرف حامل های انرژی خواهند داشت.
به گزارش خط قرمز – فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در سخنانی با ارائه گزارشی از موفقیت های سپاه در بخش صرفه جویی در مصرف آب، اظهار داشت: زندگی همه موجودات وابسته به آب است و همه این منابع و نعمات الهی امانتی در دست ماست.
سردار عبدالله پور با قدردانی از تلاش مدیران عامل شرکت های آب فاضلاب شهری روستایی گیلان گفت: سپاه قدس استان به موضوع آب حساس شده و اگر همه مسئولین این حساسیت را با تمام وجود درک کنند ما مشکل کم آبی نخواهیم داشت.
وی با اشاره به پایش مصرف آب در رده های مختلف سپاه قدس گیلان، از راه اندازی سامانه نجم با هدف مدیریت مصرف در سپاه خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *