خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

هفته ملی کودک با آیین«رقیه جان دوستت داریم» آغازشد


ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با ویژه‌برنامه «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» در شهر رشت آغازشد.


اسفندیار ضیایی امروز  با اشاره به رویکرد عاشورایی برنامه‌های هفته ملی کودک اظهار داشت: ویژه‌برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در هفته ملی کودک با ویژه برنامه «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» جلوه‌گر شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» در مسجد امام رضا(ع) در رشت بیان کرد: آینده‌سازان ایران اسلامی با حضور در ویژه‌برنامه پرنشاط «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» صفحه‌ای از دفتر آموزه‌های حسینی را ورق زدند.

ضیایی به شاخصه‌های ویژه برنامه «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» اشاره کرد و افزود: این ویژه‌برنامه به عنوان بستر شکل‌گیری شخصیت نسل کودک و نوجوان و با نگاهی ویژه به تقویت باور‌های دینی کودکان، ایجاد پیوند معنی‌دار میان خانه، مدارس و مراکز فرهنگی هنری و مسجد در رشت برگزار شد.

وی با اشاره به ضرورت تبیین نقش کودکان کربلا برای آینده‌سازان ایران اسلامی ابراز داشت: قطعاً جایگاه و نقش ویژه شخصیت‌هایی همچون حضرت علی اصغر(ع) و حضرت رقیه(س) در انتقال پیام‌های عاشورا بر کسی پوشیده نیست که لازم است زمینه‌های الگوپذیری خردسالان از کودکان کربلا فراهم شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، ارائه آموزه‌های معنوی به خردسالان را ضروری و تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌های هفته ملی کودک نقطه آغاز برای توجه بیشتر به آینده‌سازان ایران اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه هفته ملی کودک فرصتی مناسب برای ترویج تفکر دینی در بین کودکان است اظهار داشت: هفته ملی کودک فرصتی مناسب در ایجاد فضای معنوی برای ترویج تفکر دینی و مذهبی در میان کودکان است.

نادر جهان‌آرای، برگزاری ویژه‌برنامه« رقیه‌جان دوستت داریم» را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر ضرورت پیوند میان خانه، مدرسه و مسجد عنوان کرد: ارتباط کودکان با این فضاهای مقدس و معنوی می‌تواند در نحوه زندگی آنان تأثیرگذار باشد.

وی ضمن تشکر از عوامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در کشف و پرورش استعدادهای خردسالان اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نقش مؤثری در ارتقاء آگاهی و توانایی خردسالان دارد.

به گزارش تسنیم، ویژه برنامه «رقیه‌جان(س) دوستت داریم» با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان و اداره‌کل آموزش و پرورش استان و شهرداری رشت برگزار شد.

پخش تیزر هفته ملی کودک، شاهنامه‌خوانی، اجرای سرود، دکلمه‌خوانی، قصه‌گویی، مداحی، اهدای بسته‌های فرهنگی به حضار ازجمله برنامه‌های این آیین بود.

ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک با شعار«آینده را باید ساخت» از 13 تا 19 مهرماه 1398 در سراسر کشور برگزار‌می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *