خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی معدن گیلان برگزار شد


فرهاد دلق پوش از برگزاری هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی گیلان در محل سازمان صمت خبر داد و گفت: نظام مهندسی معدن گیلان با دارا بودن یکهزار و ۵۰ نفر عضو، یکی از تشکل های قدرتمند در ساختار اقتصادی گیلان می باشد.


رئیس سازمان صمت گیلان گفت: در انتخابات سازمان نظام‌ مهندسی معدن تعداد ۷ نفر پس از احراز صلاحیت به عنوان کاندیدا معرفی می شوند که با نظارت کامل پس از مشارکت حداکثری اعضا، پنج نفر از بین آن ها بعنوان اعضاء هیئت مدیره سازمان مذکور انتخاب خواهند شد.
فرهاد دلق پوش خاطرنشان کرد: که این انتخابات هر سه سال یکبار همزمان با سراسر کشور مطابق با شیوه نامه های انتخاباتی مدون برای ایجاد ساختاری نظام‌ مند وبا به کارگیری فارغ التحصیلان رشته های معدن با گرایش های مختلف به عنوان مسئولین فنی معادن، نقش اساسی در نظارت برمعادن استان را ایفا می نمایند.
وی به اهمیت معدن در اقتصاد کشور به عنوان بخشی از پتانسیل‌های تامین کننده نیازهای صنعتی اشاره کرد و عنوان کرد: لازمه بهره برداری از معادن و سرمایه گذاری در این عرصه با رعایت چارچوب و ضوابط قانونی آن است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ادامه داد: نظام مهندسی معدن در جهت ارتقای اهداف مدیریتی نظارتی، تصمیم گیری و تصمیم سازی تشکیل شده است و مسئولین فنی از جنبه قانونی برای حفظ ثروت ملی، مسئولیتی قابل توجه دارند.
وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی معدن، بازوی فنی و نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت است، گفت: با بکارگیری نیروی متخصص با تاکید بر سلامت در انجام کار، رعایت تعهدات فنی و حرفه ای، پایبندی به رسالت حرفه ای در جهت حفظ منافع عمومی این استان، رفع نیازهای عمرانی مدنظر است.
دلق پوش با تاکید بر اینکه مسئولین فنی، چشم های نظارتی معادن هستند، گفت: این مهندسین باید در انعکاس گزارشات فنی معادن با دقت نظر عمل نمایند و بهره برداری اصولی و صحیح از صنایع معدنی ومعادن را همواره مدنظر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *