کد خبر: 13147
تاریخ انتشار: 15/اسفند/1397 - ساعت : 20:21

نوید رییس پارک علم و فناوری گیلان ؛ صندوق نوآوری و شکوفایی گیلان درآستانه تاسیس است

نوید رییس پارک علم و فناوری گیلان ؛ صندوق نوآوری و شکوفایی گیلان درآستانه تاسیس است

همزمان با سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به گیلان ، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و معاون تسهیلات و تجاری سازی و ارزیابان صندوق به پارک علم و فناوری گیلان حضور یافتند .


دکترعلی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان در گردهمایی که با حضور مسئولان و فناوران و شرکت های دانش بنیان برگزارضمن خیرمقدم به میهمانان از حضور فناوران قدردانی کرد وگفت : فناوران نگاهی ویژه به دانش بنیان شدن داشته باشند که دانش بنیان شدن ازیک جنبه به آمار و ارقام برمی‌گردد اما نکته‌ای که ما به آن توجه داریم حمایت‌های است که مجموعه ی دولتی و غیردولتی می توانند از فناوران داشته باشد.

وی با بیان اینکه فناوران دیگر باید پوسته  خود را از پارک علم و فناوری بزرگتر کنند ، افزود :  پارک علم و فناوری تا جایی گنجایش حمایت از فناوران را دارد و بیشتر از آن وقتی رشد به اتمام رسید باید توسط صندوق نوآوری و شکوفایی مورد حمایت قرار گیرد.

وی افزود : بسیاری از فناوران نمی‌دانند که صندوق فناوری و شکوفایی چه امتیازاتی را می‌تواند دراختیار آنان قرار دهد و دانش‌بنیان شود چه مزایا و تسهیلاتی را دارد و این امر را باید در گیلان ترویج بدهیم.

وی به ارتقاء شرکت های دانش بنیان در گیلان تاکید کرد و گفت : در کشور 4 هزار شرکت دانش بنیاد وجود دارد که وجود ۵۰ شرکت دانش بنیان در گیلان بسیار کم است و باید ارتقاء یابد و مورد بازنگری قرار گیرد و برای ترویج شرکت هایی که پتانسیل دانش بنیان شدن را دارند از دکتر وحدت تقاضای کمک داریم.

وی با اشاره اجرای توافقی با صندوق نوآوری کشور ، اظهار کرد : در شش ماهه گذشته توافقی با صندوق نوآوری و شکوفایی کشورداشتیم که به عنوان هاب منطقه شناخته شدیم که می‌تواند خدماتی مانند مشاوره و توانمندسازی صورت گیرد  و برای ما بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه استان گیلان داشتن یک صندوق نوآوری و شکوفایی محروم بود ، افزود : امروز با استعلامی که از بانک داشتیم سرمایه اولیه اولیه برای تاسیس صندوق فراهم شده بخش خصوصی هم وارد عمل شد وبعد از آن برای ثبت صندوق که بخش اداری آن است اقدام خواهیم کرد ظرف دو هفته آینده روند اداری صندوق نوآوری و شکوفایی گیلان به اتمام می‌رسد و می‌توانیم از حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی کشوراستفاده کنیم.

دکتر باستی افزود : شرکت های دانش بنیان گیلان در یک ماه گذشته توری برای بازدید از برج فناوری داشتند که قانون تسریع کرد هر شرکت دانش بنیان می‌تواند دفتر کار مخصوص به خود را داشته باشد که با استقبال زیادی در این زمینه مواجه بودیم درخواست ها  به دفتر دکتر وحدت ارسال شده است .

وی ضمن مغتنم شمردن سفر ریاست جمهوری به استان و برکات این سفر ابراز امیدواری کرد و گفت :با سفررییس صندوق نوآوری و شکوفایی به گیلان شاهد رشد بیشتر فناوران و شرکت های دانش بنیان در گیلان خواهیم و از برکات این سفر بهره مند خواهیم شد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *