خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

نماینده ولی فقیه در گیلان : معضلات زیست محیطی گیلان را تهدید می کند


نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه وضعیت کنونی رودخانه های زرجوب و گوهررود برای شهر زیان آور است، تصریح کرد: بارها معضل مذکور را به مسئولان مربوطه گوشزد کردیم.


آیت الله رسول فلاحتی در جریان بازدید از کارخانه بازیافت زباله رشت با اشاره به ظرفیت های استان در عرصه های مختلف اظهار کرد: البته معضلاتی در عرصه زیست محیطی به ویژه در سه دهه اخیر، گیلان را تهدید می کند.

وی، پسماند سراوان را از جمله تهدیدهایی دانست که سلامت و محیط زیست مردم منطقه را تهدید می کند و افزود: دستاوردهای بد پسماند سراوان متوجه رودخانه های گوهررود و زرجوب است و در نهایت به تالاب انزلی می ریزد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وضعیت کنونی رودخانه های زرجوب و گوهررود برای شهر زیان آور است، تصریح کرد: بارها معضل مذکور را به مسئولان مربوطه گوشزد کردیم.

آیت الله فلاحتی به دریافت روزانه ۲۵۰ تن زباله شهر رشت توسط شرکت کود آلی گیلان اشاره و گفت: تجهیزات کارخانه مذکور با قدمت ۲۵ ساله فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد.

وی با تاکید بر راه اندازی چهار سوله کارخانه بازیافت زباله رشت، بیان کرد: امیدواریم با اتمام سوله های شرکت کود آلی گیلان شاهد برطرف شدن معضل بزرگ پسماند شهر رشت باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به بازدید از محل دفن پسماند سراوان رشت اشاره کرد و یادآور شد: در دو ماه گذشته برای دومین مرتبه از محل پسماند سراوان که به ارتفاع ۱۰۰ متر زباله در آن دپو شده، بازدید کردیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه در بازدید نخست وجود مگس بسیار و بوی نامطبوع در محل پسماند سراوان غیر قابل تحمل بود، خاطرنشان کرد: اکنون با توجه به اقدام های شهرداری رشت دیگر از وجود مگس و بوی نامطبوع خبری نیست و از شرایط عادی برخوردار است.

امام جمعه رشت، خواستار اختصاص اعتبارات در نظر گرفته شده برای پروژه پسماند سراوان رشت توسط دستگاه های مربوطه شد و افزود: تلاش تمام مسئولان مربوطه که برای برطرف کردن معضل پسماند رشت بسیج شدند، ارزشمند است.

وی به خاک ریزی در محل دفن پسماند سراوان رشت اشاره کرد و افزود: بارندگی موجب گل آلود شدن منطقه می شود و نیاز به شن ریزی دارد بنابراین از متولیان مربوطه می خواهیم در این مورد اقدام لازم را انج

ام دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *