کد خبر: 6203
تاریخ انتشار: 11/آذر/1397 - ساعت : 14:52

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: آنچه که کار میرزا کوچک خان را ممتاز کرد دفاع از دین خدا بود

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: آنچه که کار میرزا کوچک خان را ممتاز کرد دفاع از دین خدا بود

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در یادواره شهید میرزا کوچک خان و شهدای روحانی و طلبه استان گیلان در مسجد سلیمان داراب رشت گفت: روحانیت در عالم اسلام این افتخار را دارد که رسالت خود را از انبیا و از ائمه اطهار علیهم السلام به ارث برده است.

به گزارش خط قرمز نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رسالت های روحانیت انقلابی اظهار کرد:فلسفه وجودی روحانیت سه امر مهم است که در هر سه به خوبی درخشیده که اولین آن این است از طرف خدا و ائمه روحانیت مبین حقیقت دین در اسلام ناب است چرا که دین اسلام ساکت نیست و خدا برای دینش سخنگو و مبین گذاشته که پیغمبران و ائمه بودند و در زمان غیبت روحانیت می باشند.
وی در ادامه بیان داشت:دومین رسالت روحانیت تلاش برای اقامه دین خداست البته فقط این نیست که بیان کنند بلکه نقش مدیریتی و رهبری دارند و این ماموریت بعد پیامبر اسلام(ص) به اهل بیت (ع) و سپس در زمان غیبت به روحانیت سپرده شده که مصداق اتمش در ولایت فقیه محقق می شود.

دکتر حاجی صادقی افزود: نقش سوم روحانیت دفاع از دین خداست که این را هم روحانیت از انبیا به ارث برده است و این افتخار را دارد هر کجا انحرافی را مشاهده کرد می ایستد و این روحانیت انقلابی از عزیزی پیروی می کند که گفت سر می دهم اما دین نمی دهم لذا دنیا بداند اگر مقابل دین ما بایستند روحانیت و به دنبال آن ملت ما مقابل آنان می ایستد.
وی با اشاره به آمادگی روحانیت برای دفاع از کشور در برابر تهدیدات دشمن تصریح کرد: اگر دشمن دست به سلاح ببرد و کشور را تهدید نماید روحانیت همانند میرزا کوچک خان دارد رزمنده هایی دارد که در دوران دفاع مقدس جان فشانی کردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رمز ماندگاری سردار جنگل تاکید کرد:کار میرزا دفاع از خاک بود و در این زمینه رشادت های فراوانی انجام داد اما آنچه که کار میرزا را ممتاز کرد دفاع از دین خدا بود.
دکتر حاجی صادقی با اشاره به نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس متذکر شد: روحانت فقط تهیج کنتده و بسیج کننده مردم در جبهه نبود، فقط پشتیبان نبود، ما عالی ترین فرماندهان را در دوران دفاع مقدس از روحانیت داشتیم و این روحانیت سنگرنشین دفاع از اسلام است و این را از اهل بیت (ع) فرا گرفته است همانگونه که حضرت اباعبدالله (ع) در پاسخ به کسانی که می گفتند در سفر کرب و بلا زن و بچه هایت را به اسارت می برند فرمود می دانم و امام حسین(ع) فرمود یا باید دین خدا سر بدهد و فاتحه اسلام را خواند یا اینکه باید حسین سر بدهد و من حسین سر می دهم و نمی گذارم دین خدا سر بدهد و این سخن روحانیت اصیل انقلالی و حوزه های علمیه است.

وی ادامه داد: میرزا به ما یاد داد اگر دیدید روزی دشمن به آب و خاک و دین خدا حمله کرده است آنجا باید کتاب و قلم و کاغد را کنار گذاشته و سلاح به دست گرفت.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حضور روحانیت در جهاد کبیر یادآور شد: جهاد کبیر نسخه اسلام برای مقابله با جنگ نرم در کشور است و روحانیت در این سنگر حضور پیدا می کند و در این نبرد شهید هم می دهد چون فرا گرفته ایم شهادت عالی ترین مدال و عالی ترین درجه ای است که خدا به بندگان برگزیده اش عنایت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به شرایط مساعد برای به کمال رساندن انسان ها تاکید کرد:دین آمده است انسان را خلیفه الله کند و به عالی ترین مرحله کمالات انسانی برساند و ابزار این کار همین دستورات عبادیست چرا که فرمودند الصلات معراج المومن لذا نماز صحیح باید بتواند انسان را به عروج برساند و این با حضور قلب صورت می پذیرد.

وی در رابطه با جایگاه شهدا اظهار کرد: خدا در رابطه با شهدا فرمود که شهید به مقصد رسید لذا باید بدانیم روحانیت ما نه تنها باکی از شهادت ندارد بلکه از شهادت استقبال می کند.

دکتر حاجی صادقی در رابطه با توطئه های امروز استکبار بر علیه انقلاب اسلامی گفت: امروز دشمن آمده است جنگ خطرناکی را که شما علما و روحانیت نقش فرماندهی در آن دارید بر علیه باورهای مردم و ایمان مردم و پیوند مردم با ولایت آغاز کرده است و بنابراین باید آگاه باشیم و جوانان را آگاه کنیم که در دهه شصت فتنه حزب خلق مسلمان و یا فتنه نفر دوم کشور و یا در دهه هفتاد فتنه اصلاح طلبان سکولار و یا فتنه سال ۸۸ را به وجود آوردند اما چطور از این فتنه ها عبور کردیم لذا باید ببینیم مهمترین عامل عبور از این فتنه ها ولایت مداری و پیوند امت با ولایت است و لذا دشمن باید بداند که این آرزو را به گور خواهد برد که ما از ولایت فقیه کوتاه بیاییم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه در خطاب به دشمنان انقلاب بیان داشت: اگر ۹۷ سال پیش با شهادت یک میرزا شما تصور کردید نهضت بزرگ جنگل را متوقف کردید امروز بدانید حوزه

های علمیه ما به برکت انقلاب اسلامی و به برکت مجاهدت امام خمینی(ره) هزاران میرزای آماده جهاد و شهادت دارد لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند “امروز دیگر روحانیت ما و مردم ما اهل بصیرت هستند و روحیه جهادی و انقلابی دارند” و البته بدانید مردم قدرشناس نعمت ولایت فقیه هستند و همه می دانند نه وهابیت سنی است و نه بهاییت شیعه لذا علمای ما می دانند که دشمن اصلی کجاست چرا که روحانیت امروز روحیه جهادی و انقلابی دارد و به لطف الهی در دهه پنجم انقلاب مرگ استکبار و رژیم اشغالگر قدس را جشم می گیریم.

وی با اشاره به علاقه امام راحل به شخص میرزا کوچک خان در پایان خاطر نشان کرد: برادر بنیانگذار انقلاب اسلامی نقل می کردند که امام خمینی(ره) در دوران نوجوانی و در چهارده سالگی علاقمند به میرزا و نهضت جنگل بودند و میل پیوستن به نهضت جنگل را داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *