کد خبر: 32271
تاریخ انتشار: 22/اسفند/1398 - ساعت : 14:11

نظارت های سخت از مراکز اقامتی و گندزدایی های مستمر و روزانه بهزیستی گیلان

نظارت های سخت از مراکز اقامتی و گندزدایی های مستمر و روزانه بهزیستی گیلان


مدیرکل بهزیستی گیلان از انجام نظارت های سخت از مراکز اقامتی و گندزدایی های مستمر و روزانه خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون گزارش کرونای مثبت از مراکز اقامتی استان نداشتیم.


حسین نحوی نژاد در گفت وگو با ایسنا، روزهای کرونایی را روزهای سخت و بحرانی دانست که مردم در حال پشت سر گذاشتن آن هستند و اظهار کرد: بحران های سخت تر از کرونا را هم دیده ایم و قطعا سختی ها و مشکلات بر اراده ما تاثیری نخواهد داشت.

وی سازمان بهزیستی را عهده دار تمشیت امور بخشی از افراد جامعه دانست که هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ جسمی واجد مشکلاتی هستند و افزود: اداره کل بهزیستی گیلان ۶۵ هزار خانوار گیلانی را تحت پوشش قرار داده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان تمرکز ارائه خدمات این نهاد را بر ۴۵۰۰ نفر از معلولان، سالمندان، بیماران روانی مزمن و معتادین در شرف بهبودی دانست و تصریح کرد: این افراد در مراکز اقامتی بهزیستی به سر می برند و خدمات شبانه روزی دریافت می کنند.

نحوی نژاد از انجام اقدامات لازم بهداشتی در مراکز اقامتی بهزیستی قبل از شیوع کرونا در کشور و استان خبر داد و عنوان کرد: همه ساله در فصل سرد با اپیدمی هایی در حوزه بیماری های ویروسی مانند آنفلوآنزا سر و کار داریم لذا از آذرماه امسال کمیته پیشگیری را راه اندازی کردیم و تمهیدات لازم جهت تهیه مواد ضد عفونی کننده و اقلام بهداشتی نظیر ماسک و دستکش و گان برای مراکز اقامتی استان در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه به دنبال جدی شدن شیوع کرونا از اسفندماه اقدامات روزانه بهداشتی و ضد عفونی را انجام دادیم، گفت: بهزیستی گیلان مقام دوم کشور در امور پیشگیری را دارد و تاکنون ۲۰۰۰ اقدام بهداشتی، نظارتی، پیگیری های درمانی و برگزاری جلسات هماهنگی انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان از انجام نظارت های سخت از مراکز اقامتی و گندزدایی های مستمر و روزانه خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون گزارش کرونای مثبت از مراکز اقامتی استان نداشتیم. همچنین از روش اکسیمتری به عنوان یکی از راه های تشخیص به موقع کرونا در کاهش اشباع خونی اکسیژن استفاده می کنیم و نیاز به آزمایش کرونا نیست.

نحوی نژاد با بیان اینکه بیماران تب دار را جداسازی و تعدادی را بستری کردیم، گفت: براساس تصمیم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر امسال طرح نوروزی جمع آوری متکدیان، کارتن خواب ها و معتادین متجاهر را نخواهیم داشت تا سلامت افراد مقیم فعلی را حفظ کنیم لذا نقاطی را برای قرنطینه افراد جدید در حوزه پیشگیری، توانبخشی و اجتماعی پیش بینی کردیم تا موجب آلودگی سایر افراد نشوند.

وی یکی از تکالیف دانشگاه علوم پزشکی را تهیه اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده برای افراد در معرض خطر از جمله معلولان، سالمندان و بیماران تحت پوشش بهزیستی دانست و تصریح کرد: بهزیستی گیلان اقدام به تهیه الکل و مواد ضد عفونی کننده کرده و برخی از مراکز تحت پوشش را به سمت تولید ماسک و گان پارچه ای هدایت کردیم لذا از خیرین می خواهیم توجه ویژه به جامعه ۴۵۰۰ نفری بهزیستی داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی گیلان یکی از مشکلات شیوع کرونا را متوجه مهدهای کودک دانست و یادآور شد: تعطیلی مهدهای کودک یک تصمیم کشوری است و لذا خانواده ها براساس قرارداد شهریه ها را پرداخت کنند تا این مراکز توانایی پرداخت حقوق و مزایای زیرمجموعه خود را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *