کد خبر: 3691
تاریخ انتشار: 5/آبان/1397 - ساعت : 22:26

نشست بررسی احداث نیروگاه خورشیدی در شهر تاریخی ماسوله با حضور مسئولین در فرمانداری فومن

نشست بررسی احداث نیروگاه خورشیدی در شهر تاریخی ماسوله با حضور مسئولین در فرمانداری فومن

نشست بررسی احداث نیروگاه خورشیدی در شهر تاریخی ماسوله، با حضور فرماندار شهرستان فومن، حجت‌الاسلام افتخاری نماینده فومن و شفت، مرتضی طالع ماسوله مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، مهندس زحمتکش نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شهردار و اعضاء شورای شهر ماسوله، رؤسای اداره برق فومن و ماسوله و نمایندگان شرکت سولاریوم ذکانیرو در محل فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.

به گزارش خط قرمز ،در این نشست فرماندار فومن با تأکید بر لزوم استفاده از انرژی‌های نو و تجدید پذیر اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته سالها پیش به این سمت حرکت کرده اند و در کشور خودمان نیز در برخی از نقاط از پنلهای خورشیدی استفاده شده است

محمود قاسم نژاد با بیان اینکه عدم آگاهی سبب شده نسبت به پذیرش برخی مسائل نوین مقاومت وجود داشته باشد، یادآور شد: ما به عنوان نماینده دولت تسهیل کننده کار خواهیم بود.

وی بر لزوم رعایت الزامات میراث فرهنگی در ماسوله در صورت اجرای این طرح تأکید کرد و افزود: انرژی خورشیدی همواره در سطح جهان مورد توجه بوده است و در صورت تأمین اعتبار این پروژه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقدامات لازم جهت تسهیل امور اداری و بهبود شرایط اجرای پروژه فراهم خواهد آمد.

به گزارش خط قرمز ،حجت‌الاسلام افتخاری نیز در این نشست ماسوله را دارای اقلیمی ویژه دانست و گفت: ماسوله و قلعه رودخان دو بال توسعه شهرستان فومن هستند.

وی با بیان اینکه نیازمند استفاده از تکنولوژی روز هستیم، اظهار کرد: باتوجه به اینکه در ماسوله گازرسانی صورت نمی گیرد در طول سه ماه از سال برق ارزان در اختیار مردم قرار می گیرد که رایزنی لازم با وزراء نفت و نیرو جهت افزایش این مدت به شش یا هفت ماه صورت گرفته است.

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در پایان از آمادگی خود برای تسهیل در اجرای این پروژه در صورت تصویب آن خبرداد.

مرتضی طالع ماسوله نیز در این نشست با بیان اینکه باید با دید آینده نگری به موضوعات نگاه کنیم، یادآور شد: ماسوله قطب گردشگری است و باید نگاه آینده نگر نسبت به این شهرک تاریخی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: می‌خواهیم نام ماسوله را به عنوان اولین شهرک تاریخی که تمام انرژی خود را از پنلهای خورشیدی تأمین میکند به همگان معرفی کنیم.

گفتنی است در ابتدای این نشست بیژن قادری نماینده شرکت سولار ذکانیرو نیرو که سابقه اجرای طرح در جهان و ایران را داشته توضیحاتی درباره انرژی خورشیدی ارایه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *