کد خبر: 33375
تاریخ انتشار: 2/اردیبهشت/1399 - ساعت : 17:57

نرم افزار موبایلی «فرهنگ اعلام شهدا استان گیلان» منتشر شد

نرم افزار موبایلی «فرهنگ اعلام شهدا استان گیلان» منتشر شد

نرم افزار چند رسانه ای «فرهنگ اعلام شهدا استان گیلان» توسط معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان منتشر شد.

نرم افزار چند رسانه ای «فرهنگ اعلام شهدا استان گیلان» در مجموع 7 هزار و 31 شهید برای استان گیلان از سال 1342 تا 1390 ثبت شده است که در این بین 7 هزار و یک شهید مرد و 30 شهید زن بوده اند در این نرم افزار چند رسانه ای موبایلی بارگذاری شده است.
این مجموعه براساس تقسیم بندی استانی طرح ریزی شده است و نرم افزار موبایلی حاضر زندگی نامه موجر و مستند شهدای استان گیلان را در بر می گیرد.

گروه های مطالعاتی و اسنادی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور با به کارگیری خبره ترین نگارندگان تاریخ انقلاب و دفاع مقدس و بر اساس منابع مکتوب و شفاهی با مدیریت دفتر پژوهش های فرهنگی بنیاد سعی کرده اند تا صحیح ترین اطلاعات مربوط به شهدای کشور را جمع آوری و به شیوه ای علمی تدوین کنند.

انتشارات شاهد که اینک چاپ و نشر آثار مستند و پژوهش محور را اولویت نخست و وظیفه ذاتی خود قلمداد می کند، این مجموعه ارزشمند را به شکلی مطلوب به زیور طبع آراسته کرده و گامی دیگر در جهت نشر اسناد و آثار شهدا و ایثارگران بزرگوار برداشته است؛ باشد که این همت بلند فرهنگی برای ثبت و انتشار آثار مستند شهدا، مرضی خداوند بزرگ و مقبول درگاه شهیدان قرار گیرد.

برای نمونه در بخشی از اطلاعات شهید «میراحمد ابوالحسنی کومله» آمده است: «نام: میراحمد/ نام خانوادگی: ابوالحسنی کومله/ تاریخ تولد: 10/6/1346/ محل تولد: بخش کومله از توابع شهرستان لنگرود/ نام پدر: میرحسن/ نام مادر: عالیه/ تحصیلات: پایان دوره راهنمایی/ یگان اعزامی: بسیج/ تاریخ شهادت: 24/5/1365/ محل شهادت: سردشت/ نحوه شهادت: انفجار مین و اصابت ترکش آن به سینه/ مزار: کومله

علاقه مندان جهت دریافت نرم افزارموبایلی «فرهنگ اعلام شهدا استان گیلان» می توانند بر روی دکمه دانلود کلیلک و آن را نصب نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *