خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

نخستین مدرسه سواد رسانه‌ای کشور در رشت افتتاح شد


رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان از افتتاح نخستین مدرسه سواد رسانه‌ای کشور هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید در رشت خبر داد.


مهدی پارسا در مراسم افتتاحیه نخستین مدرسه سواد رسانه‌ای کشور با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس اظهار کرد: این مدرسه در دبیرستان تربیت‌قرآنی مفتاح رشت آغاز به کارکرد و به‌صورت فوق‌برنامه برای دانش‌آموزان این مرکز دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش سواد رسانه‌ای را از مهدهای کودک، مدارس دوره ابتدایی و دوره اول و دوم آغاز کردیم، افزود: ۱۰ مرکز سواد رسانه‌ای را نیز به‌زودی در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان راه‌اندازی می‌کنیم و آموزش سواد رسانه‌ای برای سه‌هزار و ۴۰۰ دانشجو را امسال در برنامه‌های سازمان داریم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه نخستین مدرسه سواد رسانه‌ای کشور بانام شهید مدافع حرم و رسانه حامد کوچک‌زاده نام‌گذاری شده، گفت: این مدارس دارای ۶۱ دانش‌آموز در کلاس‌های هفتم، هشتم و نهم بوده و معتقدیم آموزش فراگیر سواد رسانه‌ای در جامعه، سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از مضرات فضای مجازی است.

پارسا با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی سواد رسانه‌ای خانواده، جوانان و نوجوانان، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها را برنامه‌ریزی و اجرایی کردیم، تصریح کرد: امسال سه مدرسه سواد رسانه‌ای را در شهرستان رشت افتتاح می‌کنیم و برای هر مدرسه آموزش سواد رسانه‌ای بازی‌های رایانه‌ای، فضای مجازی، رسانه‌های نوین و آشنایی با رسانه‌ها را به همراه پخش فیلم و مستند با حضور اساتید کشوری و استانی برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مربیان سازمان بسیج رسانه در مدارس و دانشگاه‌های گیلان دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی سواد رسانه را برگزار می‌کنند، خاطرنشان کرد: امسال برای حدود ۱۵ هزار نفر در ۱۱۰ مسجد و ۱۶ شهرستان گیلان دوره سواد رسانه‌ای برگزار شد و روند اجرای این دوره‌ها ادامه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *