کد خبر: 6503
تاریخ انتشار: 14/آذر/1397 - ساعت : 15:59

نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در گیلان برگزار شد

نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در گیلان برگزار شد

به گزارش خط قرمز ، نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گیلان صبح امروز در دانشکده پرستاری و مامایی رشت برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در این سمپوزیوم با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ابتدا تاکنون دغدغه‌ای جز درمان نداشت اظهار کرد: مشکلات مالی حاکم در دانشگاه انتظار خدمات روزمرگی را از ما داشته اما این دانشگاه چشم‌انداز توسعه ۱۰ ساله را برای خود تدوین کرده است.

شاهرخ یوسف زاده چابک مرجعیت علمی در دانشگاه را یکی از رویکردهای مندرج در چشم‌انداز برشمرد و افزود: دستیابی به این مهم نیازمند حرکت در مرزهای دانش است.

وی با اشاره به خدمات درمانی بالینی در دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتخار دارد که دهمین پیوند کبد را انجام داده و پیوند مغز استخوان و ریه در دستور کار بعدی دانشگاه قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه دانشگاه بر پایه‌های علم آینده مسیر خود را در پیش‌گرفته بیان کرد: سلول‌های بنیادی، نورون، ژن، آیتی و مولکول ازجمله علم‌هایی است که دانشگاه علوم پزشکی به‌عنوان پایه‌های علمی خود در آینده برنامه‌ریزی کرده است.

یوسف زاده تحقق عملی علوم پایه در دانشگاه را ملزم به‌صرف هزینه دانست و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی در تلاش است تا در این نقطه شروع با شتابی که در پیش گرفتن حداقل در تولید مقاله پیشگام باشد چون این علوم در کشور جز علوم پایه است.

وی با بیان اینکه یک هسته فناور در سطح دانشگاه فعال است افزود: مسیر در پیش‌گرفته شده در دانشگاه برای دنیا نیز تارگی دارد و این اعتماد به دانشگاه داده می‌شود که کام برداشتم در این مسیر پژوهشی و مطالعاتی حداقل دستاورد علمی برای دانشگاه خواهد داشت.

سازمان برنامه و بودجه با ساخت “مگا هاسپیتال” در رشت موافقت کرد

به گزارش خط قرمز ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه نباید به دستاوردهای فعلی دانشگاه خوش‌بین بود گفت: دستاوردهای به‌دست‌آمده در سطح علوم مختلف پایه و همچنین موانع موجود نباید از شتاب علمی پروژه‌های علمی بکاهد و هرچقدر انگیزه دانشگاه بیشتر باشد توسعه علمی دانشگاه نیز بیشتر خواهد شد.

یوسف زاده با بیان اینکه دانشگاه نباید خود را به سطح فعالیت‌های داخل کشور هماهنگ کند تصریح کرد: دانشگاه‌های ما باهم قابل‌رقابت نیستند بلکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مرز دانش پرحرکت است و باید خود را با آن اهداف بزرگ هماهنگ کند.

وی با بیان اینکه موافقت ساخت مگاهاسپیتال از سوی سازمان برنامه‌وبودجه داده‌شده گفت: با احداث و راه‌اندازی مگاهاسپیتال در سایت لاکان علاوه بر اینکه توسعه درمانی و هم‌زمان را شاهد خواهیم بود توسعه علمی و پژوهشی نیز در سطح دانشگاه رقم خواهد خورد.

دبیر شورای توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان گیلان نیز در این سمپوزیوم با تأکید بر لزوم آمادگی مراکز پژوهشی و درمانی اظهار کرد: طی چند سال آینده انتظار مردم از پزشکی بازساختی تغییر خواهد کرد و مسؤولان باید آمادگی‌های لازم را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *