کد خبر: 33923
تاریخ انتشار: 20/اردیبهشت/1399 - ساعت : 13:42

نایب‌ رئیس اتاق اصناف کشور: حذف مقررات بازدارنده برای حمایت از اصناف ضروری است

نایب‌ رئیس اتاق اصناف کشور: حذف مقررات بازدارنده برای حمایت از اصناف ضروری است


نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: با توجه به شیوع کرونا و خسارت به واحدهای صنفی کشور انتظار داریم حذف مقررات بازدارنده برای حمایت از اصناف در اولویت قرار گیرد.


جلال‌الدین محمد شکریه  با تأکید بر اینکه اصناف و بازار همیشه در زمان بروز مشکلات با اهدا کمک‌های خود نقش ارزنده و قابل توجهی در عبور از بحران‌ها داشته‌اند اظهار داشت: انتظار داریم تصویب قوانین حمایتی و حذف قوانین بازدارنده برای حمایت بیشتر از اصناف در اولویت قرار گیرد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور شیوع ویروس کرونا در کشور را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه دولت باید با تصویب قوانین لازم و حذف مقررات دست و پاگیر در این شرایط سخت به کمک اصناف بیاید عنوان کرد: ساماندهی کمک‌ها به اصناف آسیب‌دیده از کرونا و کارگران شاغل در این واحدها در شرایط کنونی ضروری است.

شکریه از تهیه و توزیع 700 بسته معیشتی اتاق اصناف مرکز گیلان و سازمان بسیج اصناف سپاه قدس گیلان بین خانوارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا خبر داد و تصریح کرد: این کمک‌ها در راستای برگزاری رزمایش مردمی مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه و در راستای حمایت مؤثر از اقشار آسیب‌پذیر اعطاء شده است.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با تأکید بر اینکه اتاق اصناف استان به همراه سازمان بسیج اصناف سپاه استان گیلان تاکنون هزار بسته معیشتی به ارزش 3 میلیارد ریال بین اقشار آسیب‌پذیر رشت توزیع کرده‌ است افزود: برنج، رب، روغن، گوشت، مرغ، ماکارانی و دیگر ارزاق مورد نیاز از جمله اقلامی است که بین خانوارها توزیع شد.

شکریه از وارد آمدن صدمات جبران‌ناپذیر به اصناف در سال‌های اخیر به علت افزایش نرخ ارزو سایر مشکلات اقتصادی که پس از سال 98 برای آنان به وجود آمد سخن گفت و اظهار داشت: در ایام شیوع کرونا کارگران می‌توانند بیمه بیکاری بگیرند اما دارندگان واحدهای صنفی مشکلات زیادی دارند و حتی تعداد زیادی از آنان اجاره‌ای هستند.

وی کسب و کارهای خرد را در روزهای حساس سربازان خط مقدم نظام اقتصادی تلقی کرد و با بیان اینکه اگر ما می‌خواهیم قدر واحدهای صنفی را بدانیم باید مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم گفت: اگر واحدهای صنفی یکی پس از دیگری تعطیل شوند تکلیف نظام توزیع و تولید چه می‌شود، بنابراین حمایت دولت در این بخش ضروری است.

رئیس اتاق اصناف گیلان تأثیرگذاری اصناف در حوزه تحقق شعار رونق و جهش تولید را نیازمند عملی شدن دو مقوله بسیار مهم دانست و ابراز داشت: نهادینه کردن فرهنگ مصرف کالاهای تولید داخل در بین خانواده‌ها و تولید کالاهای باکیفیت توسط بنگاه‌های اقتصادی کشور از جمله این مؤلفه‌های اساسی به‌شمار می‌روند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور رفع مشکلات موجود و حمایت از اصناف کشور را نیازمند ایجاد یک عزم و اراده ملی دانست و افزود: اتاق اصناف ایران طرح‌ها و برنامه‌های خود را در این زمینه به وزارت صمت و دولت داده است بنابراین امیدواریم واحدهای صنفی نظیر گروه‌های تولیدی و صنعتی از یک چتر حمایتی قوی برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *