خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

ناظر گمرکات گیلان خبر داد : رشد ۴۵ درصدی ارزش دلاری حوزه صادرات در گیلان

ناظر گمرکات گیلان گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۴۴۶ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۴۵۳ کیلوگرم به ارزش ۲۶۳ میلیون و ۴۵۴ هزار دلار صادرات در استان انجام شده که از لحاظ ارزش دلاری ۴۵ درصد رشد داشتیم.

به گزارش خط قرمز – ابوالقاسم یوسف‌نژاد امروز در جلسه توسعه صادرات غیر نفتی که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۴۴۶ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۴۵۳ کیلوگرم به ارزش ۲۶۳ میلیون و ۴۵۴ هزار دلار صادرات در استان انجام شده که از لحاظ ارزش دلاری ۴۵ درصد رشد داشتیم.

ناظر گمرکات گیلان افزود: عمده‌ترین کالاها میوه و تره بار، مصالح ساختمانی و معدنی بوده که مقصد عموم کالاهای صادراتی کشور روسیه بوده و بیش از ۶۵ درصد کالاها به روسیه صادر شده اند.

مدیرکل گمرک بندرانزلی در خصوص آمار واردات گفت: در پنج ماه نخست امسال ۷۲۵ هزار تن کالا به ارزش ۳۵۸ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۲۶۸ دلار به استان وارد شده که چهار درصد رشد داشته و بیشتر کالاها هم از روسیه وارد شده است.

وی گفت: بیشتر صادرات از مرز زمینی آستارا با ۸۱ درصد انجام گرفته، سپس منطقه آزاد انزلی با ۱۸ درصد صادرات و منطقه آزاد حسن رود با یک درصد صادرات در جایگاه بعدی قرار دارند.

یوسف نژاد بیان کرد: بیشترین واردات نیز به ترتیب از منطقه آزاد انزلی با ۳۸ درصد، آستارا با ۲۳ درصد و منطقه آزاد انزلی با ۳۹ درصد انجام شده است.

ناظر گمرکات گیلان در خصوص صادرات کیوی تصریح کرد: صادرات کیوی به صورت زودرس انجام می‌شود؛ یکی از مشکلات این است که ابزار کنترلی کالاها از پایانه صادراتی نداریم اما امسال مقررات بهتر شده و کمتر بخشنامه‌های لحظه آخری داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *