کد خبر: 33075
تاریخ انتشار: 25/فروردین/1399 - ساعت : 17:58

موضوعات مرتبط با سازمان های شهرداری رشت برای سال ۹۹ مصوب شد

موضوعات مرتبط با سازمان های شهرداری رشت برای سال ۹۹ مصوب شد


در نشست ویژه با حضور شهردار رشت و روسای سازمان های تابعه این شهرداری، موضوعات مرتبط با این ‌سازمان ها برای سال ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مصوب شد.


در این نشست مقرر گردید همه سازمان های تابعه شهرداری رشت با مدیریت صحیح نیروها و منابع انسانی و نیروهای حجمی، ماشین آلات، خودروهای استیجاری و دیگر منابع در اختیار در راستای خودکفایی مالی و حداکثر بهره وری حرکت کنند.

بر پایه این‌گزارش همچنین مقرر شد در جهت کسب درآمد پایدار با توجه به شرایط ایجاد شده در پی شیوع ویروس کرونا کسب و کارها و خدمات شهرداری رشت حتی المقدور برپایه خدمات الکترونیکی ارائه شده و زمینه های لازم برای تحقق این امر فراهم‌گردد.

یکی دیگر از مقررات این نشست مصوبه ای بود مبنی بر اینکه معاونت خدمات شهری شهرداری نسبت به بررسی امکانات و ظرفیت های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای ایجاد قراردادهای حجمی شهرداری رشت اقدام ‌نموده و نتیجه را به شهردار رشت گزارش کند.

همچنین در این نشست مقرر گردید که همه خودروهای استیجاری و ماشین آلات شهرداری رشت به سامانه Avl و Gps مجهزشوند.

در پایان این نشست نیز مقرر شد همه رانندگان پایه یک که در حوزه های غیر مرتبط با پست سازمانی خود مشغول خدمت هستند به شغل مربوط به پست سازمانی خود یعنی رانندگی پایه یک برگردند که در غیر اینصورت خدمت در پست سازمانی آن ها از ایشان سلب خواهد شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا پایان سال با ماموریت نیرو به شهرداری و یا تمدید ماموریت ها موافقت نشود و نیروهایی که احیانا ًفاقد ابلاغ کاری هستند در اسرع وقت تعیین تکلیف شوند.

از دیگر مصوبات این نشست این بوده که درصدی از نیروهای سازمان ها برای ممیزی املاک به اداره درآمد عمومی منتقل گردند و همچنین کمیته ای با عنوان درآمدهای نوین تشکیل شود.

در ادامه مقرر شد در توافقنامه ای با بانک شهر برای پرداخت تسهیلات به مؤدیان بدهکار شهرداری برای وصول مطالبات اقدام گردد.

سپس مقرر شد در خصوص واگذاری ۱۰ درصدسطح مجاز واگذاری پارک ها به بخش خصوصی در قبال نگهداری بقیه فضای پارکی انجام شود.

راه اندازی سیستم اجرای احکام کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ۷۷ از دیگر مصوبات این نشست بود.

شهردار رشت هم در پایان این نشست گفت: مقررات و مصوبات این نشست لازم الاجرا است و این مصوبات به چاب کسازی، تحرک بیشتر و کارایی بهتر سازمان های تابعه شهرداری رشت منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *