کد خبر: 10686
تاریخ انتشار: 9/بهمن/1397 - ساعت : 09:30

موافقت کمک 100 میلیارد تومانی سازمان صنعت و معدن گیلان به مجتمع فولاد خزر

موافقت کمک 100 میلیارد تومانی سازمان صنعت و معدن گیلان به مجتمع فولاد خزر

فرهاد دلق‌پوش رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در نشست خبری که پس از بازدید خبرنگاران از مجتمع ذوب آهن فولاد خزر در شهر صنعتی رشت برگزار شد با کمک 100 میلیارد تومانی برای گردش حساب این واحد صنعتی بزرگ موافقت کرد و اظهار داشت: انقلاب ما با وجود همه سختی‌ها و تحریم‌های اقتصادی استوار مانده و به سمت پیشرفت‌های بیشتر حرکت می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه واحدهای صنعتی در استان نقش ویژه‌ای در ایجاد اشتغال دارند گفت: در گیلان حدود هزار و 100 میلیارد تومان منابع برای رونق واحدهای تولیدی از طرف دولت تخصیص داده شده که اولویت برای سرمایه در حال گردش است.

صنعت در گیلان 3 دهه قدمت دارد

وی با اشاره به اینکه همه بخش‌ها باید به واحدهای صنعتی در قالب اقتصاد مقاومتی و مصوبات ملی کمک کنند افزود: صنعت در گیلان کمتر از 3 دهه قدمت دارد اما در حال حاضر با رعایت استانداردهای زیست‌محیطی، پیشرفت خوبی داشتیم و باید در گسترش تولید و اشتغال سهیم باشیم.

دلق‌پوش با بیان اینکه واحدهای صنعتی در حوزه فولادی غالباً آلاینده هستند تصریح کرد: خوشبختانه ما با رعایت استانداردها بدون مشکل کار می‌کنیم؛ بارندگی‌ها در گیلان بخشی از آب مورد نیاز واحدهای تولیدی را تامین می‌کند و باید روند پیشرفت خود را ادامه دهیم.

پیشرفت 90 درصدی جوازه های صادرشده واحدهای صنعتی در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با مقایسه آمار واحدهای تولیدی و صنعتی قبل و بعد از انقلاب اعلام کرد: قبل از انقلاب 63 واحد با اشتغال 6 هزار نفر در گیلان داشتیم که بعد از انقلاب این آمار به 3 هزار و 37 واحد با اشتغال بالغ بر 82 هزار نفر رسید.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه جوازهای صادر شده ما در این مدت حدود 90 درصد پیشرفت داشته است اظهار داشت: جواز اداری هزار و 591 واحد با سرمایه 148 میلیون و 362 هزار و 227 ریال و اشتغال 52 هزار و 371 نفر در شرف اتمام کار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه هزار و 882 نفر در 12 معدن گیلان اشتغال دارند خاطرنشان کرد: واحدهای صنفی ما با وجود کار زیاد حقوق کمی می‌گیرند؛ این مشکلات را به تهران منتقل کردیم و امیدواریم حل شوند.

دلق‌پوش با تأکید بر اینکه واحدهای صنفی در  استان گیلان به هزار و 3 عدد رسیده تصریح کرد: 260 هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند؛ 120 شرکت پخش، 35 فروشگاه بزرگ و 58 کارگاه قالی‌بافی که حدود 13 هزار نفر کارگر در آن اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه در 9 ماه نخست امسال حدود 231 هزار بازرسی در سطح استان صورت گرفت خاطرنشان کرد: حدود 9 هزار و 300 تخلف در این بازرسی‌ها کشف شده که برای آنها پرونده تشکیل شد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با اشاره به افتخارات صنعتی استان گفت: در ایران 8 شرکت مجهز به فناوری تولید الیاف فیبر کربن داریم که یکی از این شرکت‌ها در گیلان مستقر است.

بهره برداری 27 واحد تولیدی و صنعتی دهه فجر در گیلان

دلق‌پوش با اشاره به وجود نخستین کارخانه تولید داروی نانو ضدسرطان در گیلان تصریح کرد: نخستین تولیدکننده صفحه کلاچ خودروهای ایرانی، رتبه دوم کشوری در صنایع سلولزی و تولید قوطی‌های فلزی در دار از دیگر افتخارات ما است.

وی با اشاره به برنامه‌های دهه فجر سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان گیلان خاطرنشان کرد: 27 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 134 میلیارد تومان و اشتغال 640 نفر در حوزه صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *