کد خبر: 13488
تاریخ انتشار: 21/اسفند/1397 - ساعت : 17:14

ممنوعیت تردد محموله‌های ترافیکی از25 اسفند در جاده‌های گیلان

ممنوعیت تردد محموله‌های ترافیکی از25 اسفند در جاده‌های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: تردد و جابه‌جایی محموله‌های ترافیکی از ۲۵ اسفندماه تا ۱۷ فروردین‌ماه در محورهای برون‌شهری گیلان ممنوع است.


به گزارش خط قرمز ، محمدرضا نازک‌کار اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروزی و حضور چشمگیر وسائل نقلیه از 25 اسفندماه تا 17 فروردین‌ماه جابه‌جایی محموله‌های ترافیکی در محورهای برون‌شهری گیلان ممنوع است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان افزایش حجم تردد در محورهای مواصلاتی کشور و استان گیلان به ویژه در ایام نوروز را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: محدودیت حمل محموله‌های ترافیکی با هدف افزایش ظرفیت عبور خودروها در محورهای یاد شده گیلان اجرایی می‌شود.

نازک‌کار ارتقاء ایمنی تردد جابه‌جایی محموله‌های ترافیکی در طرح نوروزی را از دیگر اهداف اجرای محدودیت‌های اعلام شده در محورهای برون‌ شهری گیلان دانست و تصریح کرد: گیلان به ویژه در تعطیلات نوروز پذیرای خیل عظیمی از مسافران است و اعمال چنین محدودیت‌هایی ضروری به نظر می‌رسد.

وی دریافت پروانه تردد توسط نهادها و مجموعه‌هایی که متقاضی جابه‌جایی محموله‌های ترافیکی هستند را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: از تمام کسانی که نیاز به دریافت مجوزهای یاد شده دارند تقاضا داریم تا پیش از شروع طرح نوروزی نسبت به دریافت پروانه تردد اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان به اقدامات این دستگاه در راستای ارتقاء سطح آمادگی ناوگان حمل و نقل مسافر در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان و انتقال آموزه‌های ترافیکی به آنان از جمله اقدامات انجام شده این اداره کل محسوب می‌شود.

نازک‌کار استفاده از سامانه نظارت تصویری در داخل خودروهای مسافری در جهت حفظ و افزایش سطح ایمنی سفرهای نوروزی را متذکر شد و افزود: نظارت بر عملکرد رانندگان توسط این سامانه‌ها و معاینه ناوگان حمل و نقل عمومی توسط کارشناسان فنی در حین و پیش از آغاز سفرها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نقاط پرحادثه استان گیلان شناسایی و بانک اطلاعاتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر اساس آن تکمیل می‌شود اظهار داشت: در دو سال گذشته ضمن اجرای برنامه کوتاه مدت 97 نقطه حادثه خیز در طول راه‌های مواصلاتی گیلان شناسایی و آشکارسازی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان‌ از انتخاب 3 نقطه حادثه‌خیز استان جهت رفع نقص‌های وارده آن‌ها خبر داد و ابراز داشت: مطالعات اولیه انجام این کار به پایان رسیده و هم‌اکنون عملیات مهندسی رفع نواقص توسط پیمانکاران طرح با پیشرفت فیزیکی حدود 95 درصد در حال انجام است.

نازک‌‌کار از وجود 140 شرکت حمل و نقل مسافر تحت پوشش 10 پایانه مسافربری دولتی و خصوصی در گیلان سخن گفت و عنوان کرد: ناوگان حمل و نقل مسافر استان گیلان در حال حاضر دارای 181 دستگاه اتوبوس،‌ 771 دستگاه مینی‌بوس و هزار و 624 دستگاه خودروی مسافربر شخصی است.

وی هوشمندسازی جاده‌ها و شریان‌های اصلی گیلان را از برنامه‌های مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون 52 سامانه هوشمند و 21 سامانه نظارت تصویری در طول راه‌های شریانی گیلان نصب شده است و به زودی بر تعداد این سامانه‌ها افزوده می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه 42 سامانه ثبت تردد آن‌لاین نیز در دست بهره‌برداری قرار دارد تصریح کرد:‌ افزایش 15 عددی سامانه‌های کنترل ترافیک و نصب تجهیزات هوشمند نظارتی در راه‌ها و محورهای فرعی استان در دستور کار آینده این اداره کل قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *