به گزارش خط قرمز  بنابراین خبر، اسامی این شخصیت‌ها و معیارهای انتخاب آن‌ها به ترتیب حروف الفبا و شرح زیر اعلام ‌شد:


رضا امیرخانی

معیار: برنده جایزه یازدهمین دوره جایزه جلال در سال 97 برای نویسندگی رمان «رهش»، تاثیرگذاری ادبی و جذب حداکثری مخاطب 


محمدعلی باشه آهنگر

معیار: کارگردان فیلم سینمایی «سرو زیر آب» و نگاهی نو به دفاع مقدس و حادثه کشتار مکه


 هدایت الله بهبودی

معیار: برنده یازدهمین جایزه جلال در سال 97 برای نویسندگی کتاب «الف-لام-خمینی» و مستندسازی از وقایع مهم تاریخ انقلاب.


ابراهیم حاتمی کیا

معیار: کارگردان فیلم سینمایی «به وقت شام» و پرداختن به موضوع مدافعان حرم و مبارزه با تروریسم و توفیق در جذب مخاطب گسترده.


 کوروش زارعی

معیار: کارگردانی نمایش «مثل ماهی در خاک» و اجرا در کنگره سرداران شهید کرمان به عنوان پر مخاطب ترین نمایش سال، کارگردانی نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند» با بازی هنرمندان سوری و اجرای یکماه آن در کشور سوریه.


 محمدمهدی سیار

معیار: خالق اشعار و ترانه انقلابی، آثار وی نسبتی نزدیک با موضوعات روز انقلاب اسلامی و دغدغه های مردم داشته و مورد اقبال مخاطبان است. همچنین پاسخگویی بهنگام و روزآمد به مسایل اجتماعی، خلق اشعار و ترانه‌های انقلابی، جلب اقبال عمومی در اشعار عاشقانه.


 نیلوفر شادمهری

معیار: نویسنده کتاب پر فروش و جریان ساز «خاطرات سفیر» با تیراژ بیش از 100 هزار نسخه در یک سال.


مهناز فتاحی

معیار: نویسنده کتاب پر فروش و تحسین شده «فرنگیس» که مبین گوشه هایی مهم اما دیده نشده از مقاومت مردمی و نقش زنان در دوران دفاع مقدس است.


پیام فضلی نژاد

معیار: مجری و سردبیر برنامه تلویزیونی «شوکران» در نقد و تبیین اندیشه و گفتمان انقلاب اسلامی که در نظرسنجی های رسانه ملی در مرتبه پربیننده ترنی برنامه های گفت و گو محور قرار گرفت.


محسن کاظمی

معیار: نویسنده کتاب «نقاشی قهوه خانه» خاطرات متهم دادگاه میکونوس، تحقیق و نگارش این کتاب که درباره مهم ترین پرونده امنیتی و بین المللی چهل ساله انقلاب است، بیش از ده سال طول کشیده و سند گویای مظلومیت و حقانیت جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی است.


مسعود نجابتی

معیار: تاثیرگذاری در عرصه هنر تجسمی، جشنواره ها و رویدادهای بزرگ هنری، آموزش هنرمندان متعهد و جوان و واکنش به وقایع مهم جهان با نگاهی هنری. مدیریت و دبیری جشنواره تجسمی مقاومت، توجه به کادرسازی و آموزش گسترده هنرمندان متعهد و جوان، واکنش هنرمندانه، متعهدانه و بهنگام نسبت به وقایع جهان اسلام.


 فاضل نظری

معیار: دست یابی به آمار فروش بیش از 500 هزار نسخه از مجموعه شعرهای این شاعر در سال 97 و جریان سازی سبکی در شعر معاصر و ترویج فرهنگ کتابخوانی.


مهدی نقویان

معیار: کارگردانی مستندهای «در برابر طوفان»، «خارج از دید2» و «ایران 20»، مستندسازی و شناساندن افتخارات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به شیوه ای نوین.


 وحید یامین پور

معیار: اجرای برنامه «جهان آرا» در شبکه افق، گسترش گفتمان انقلاب اسلامی در رسانه و بررسی و پرداخت به مسائل روز انقلاب و چاپ کتاب پرمخاطب نخل و نارنج.


گفتنی است از میان اسامی نامبرده 5 چهره به عنوان نامزدهای نهایی کسب عنوان چهره سال 97 هنر انقلاب متعاقبا انتخاب و اعلام خواهد شد.

جشن هفته هنر انقلاب که به همت حوزه هنری و با همکاری موسسه سپهر سوره هنر برگزار می‌شود، به مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی در تاریخ 20 فروردین‌ماه 98 آغاز شده و در طول یک هفته ضمن مرور مهم‌ترین رویدادهای مرتبط با هنر انقلاب و هنرمندان انقلابی و معرفی چهره سال هنر انقلاب، با نمایش فیلم‌ها، اجرای تئاترها، برگزاری کنسرت و نمایشگاه‌های تجسمی و… تا تاریخ 27 فروردین ادامه می‌یابد.

لازم به ذکر است در این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری از یک عمر فعالیت متعهدانه، روزآمد و تاثیرگذار استاد بدرالسماء و استاد نادرطالب‌زاده تقدیر خواهد شد.

رویکردها و سیاست‌های جشن هفته هنر انقلاب از شعار «هنر متعهد به حقیقت» پیروی می‌کند.