خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

معاون وزیر کشور گفت :اشتغال یک میلیون نفری در شهرک های صنعتی کشور

معاون وزیر کشور با اشاره به وجود شهرک و ناحیه صنعتی در ۳۱ استان، گفت: در مجموع بالغ بر یک میلیون نفر در شهرک های صنعتی دولتی و غیردولتی اشتغال دارند.

بابک دین پرست امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان رودسر در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به دو دسته دولتی و غیردولتی تقسیم می شود، اظهار کرد: شهرک و ناحیه صنعتی دولتی در هر ۳۱ استان کشور وجود دارد.

وی با اشاره به وجود شهرک صنعتی غیردولتی در ۲۴ استان، افزود: در مجموع ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی با مساحت ۱۴۸ هزار هکتار در کل کشور وجود دارد و ۶۰ هزار هکتار آن صنعتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور از فعال بودن ۴۴ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرک های صنعتی دولتی خبر داد و خاطرنشان کرد: ۹۰۰ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند.

دین پرست، اراضی در اختیار شهرک های صنعتی غیردولتی را ۵۷ هکتار دانست و عنوان کرد: ۱۳۰ هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی غیردولتی کشور مشغول هستند.

وی با بیان اینکه استان گیلان در مجموع ۱۵ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد، گفت: در حال حاضر ۸۷ درصد این واحدها فعال و ۲۰۰۰ واحد غیر فعال است.

این مقام مسئول تامین تسهیلات بانکی را عمده مشکل واحدهای غیر فعال دانست و متذکر شد: واحدهای غیر فعال که قابلیت احیا دارند به چرخه بازمی گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *