کد خبر: 12974
تاریخ انتشار: 13/اسفند/1397 - ساعت : 17:38

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان خبرداد: رونمایی کتاب “دوربین خاکی” با حضور سخنگوی سپاه در رشت

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان خبرداد: رونمایی کتاب “دوربین خاکی” با حضور سخنگوی سپاه در رشت

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان گفت: کتاب دوربین خاکی با حضور سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رشت رونمایی می‌شود.


روح‌الله پوراسماعیلی رشت اظهار داشت: معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، جهت قدردانی از زحمات 4 خبرنگار گیلانی در دوران دفاع مقدس همایشی را برگزار می‌کند.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه کتاب ماندگار دوربین خاکی نیز در همایش تجلیل از خبرنگاران رونمایی می‌شود افزود: این کتاب حاوی خاطرات 4 گزارشگر گیلانی در دوران دفاع مقدس بوده که به زودی رونمایی می‌شود.

پوراسماعیلی ابراز داشت: همایش تجلیل از 4 خبرنگار گیلانی در دوران دفاع مقدس در روز 22 اسفندماه و ساعت 9 صبح در رشت برگزار می‌شود و مهمان ویژه این برنامه نیز سردار پاسدار رمضان‌شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در این همایش از تعدادی از خانواده‌های معظم شهدای خبرنگار نیز به مناسبت روز شهدا تجلیل می‌شود تصریح کرد: همچنین در جریان این همایش از 3 دهه فعالیت‌های ارزشمند قرآنی استاد قرآن، حاج یوسف ایزدی نیز تجلیل می‌شود.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان به اهمیت زحمات ارزشمند 4 خبرنگار گیلانی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: این خبرنگاران، تصاویر و فیلم‌های ارزشمند و مهمی از فرماندهان و رزمندگان دلیر گیلانی در دوران دفاع مقدس ثبت و ضبط کردند.

پوراسماعیلی گفت: با توجه به زحمات این خبرنگاران در دوران دفاع مقدس، امروز تصاویر، فیلم‌ها و گزارش‌های خبری متعددی از آن دوران برای آینده‌گان حفظ شده که نشان‌دهنده زحمات ارزشمند این 4 خبرنگار گیلانی و مابقی خبرنگاران در دوران دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه ثبت این تصاویر و فیلم‌ها از دوران دفاع مقدس، مفاهیم و محتوای ارزشمند آن دوران را برای نسل آینده بیان می‌کند ابراز داشت: باید بتوانیم از زحمات این خبرنگاران گیلانی تجلیل کرده و در این راستا از گوشه‌ای از فعالیت‌های ارزشمند‌شان قدردانی به‌عمل آوریم.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امیدواریم که نسل آینده از این تصاویر و آثار ارزشمند مربوط به دوران دفاع مقدس درس بگیرند افزود: امروز حتی رسانه‌های مختلف و صدا و سیمای جمهوری اسلامی از آثار این خبرنگاران استفاده می‌کنند.

پوراسماعیلی با اشاره به اینکه کار خبری در دوران دفاع مقدس نسبت به شیوه امروز متفاوت بود خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که طی برنامه‌هایی در آینده، دیگر خبرنگاران گیلانی و زحمتکش در دوران دفاع مقدس را شناسایی و معرفی کرده و از زحمات آنان قدردانی به عمل می‌آوریم.

در جریان همایش تجلیل از خبرنگاران گیلانی در 22 اسفندماه با حضور سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رشت برگزار می‌شود و سخنرانی در یادواره سرداران و 500 شهید والامقام شهرستان صومعه‌سرا نیز از دیگر برنامه‌های سردار رمضان شریف در گیلان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *